Wiadomości z Rybnika

"Rybnicki Biznesplan". II edycja konkursu dla młodzieży

  • Dodano: 2023-04-05 07:30, aktualizacja: 2023-04-04 23:54

Miasto Rybnik ogłasza II edycję konkursu "Rybnicki biznesplan". Tak jak w ubiegłym roku, przedsięwzięcie adresowane jest do młodzieży uczącej się w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia (w roku szkolnym 2022/2023).

Pierwsza edycja konkursu, która została zorganizowana w 2022 r., spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów rybnickich szkół. Pomysły na biznes, które zostały przedstawione, były bardzo różne, co pokazuje potencjał młodzieży i ich kreatywność – mówi Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Szczegóły konkursu

Konkurs organizowany jest przy współpracy z rybnickimi szkołami, a także Partnerem – PKO Bankiem Polskim. Zakres ocenianego biznesplanu jest zgodny z programem szkolnym w ramach lekcji przedsiębiorczości. Dodatkowym wsparciem w napisaniu biznesplanu będą warsztaty przedsiębiorczości, które przeprowadzi w szkołach PKO Bank Polski.

Łączna pula nagród w konkursie to 10 000 zł, w tym nagroda główna: 4 000 zł.

Przyjmowanie prac konkursowych (biznesplanów) trwa do 22 września 2023 r. W ramach jednego zgłoszenia do konkursu mogą przystąpić maksymalnie 2 osoby.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub Wydziale Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Zamkowej 5.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku br., natomiast nagrody wręczone zostaną laureatom podczas uroczystej gali Rybnik dla Biznesu, jednego z największych wydarzeń biznesowych w regionie, która odbędzie się 26 października br. w Domu Kultury Niedobczyce.

Szczegóły dotyczące Konkursu zawarte są w Regulaminie.

Pytania związane z Konkursem można zadawać do:

  • Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora pod numerem telefonu: 32 43 92 267
  • Wydziału Edukacji i Kultury pod numerem telefonu: 32 43 92 289.

Formularz zgłoszeniowy

"Rybnicki Biznesplan". II edycja konkursu dla młodzieży / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również