Wiadomości z Rybnika

Rybnicka Rada Kobiet Wolontariuszem Roku 2022 Subregionu Zachodniego!

  • Dodano: 2022-12-14 06:30, aktualizacja: 2022-12-13 22:07

Rybnicka Rada Kobiet została Wolontariuszem Roku 2022 Subregionu Zachodniego. Panie doceniono za determinację i różnorodność działań, szczególnie tych z ostatnich miesięcy, skupiających się na pomocy pomaga ukraińskim kobietom, dzieciom i seniorom.

Rybnicka Rada Kobiet od pierwszego dnia wojny pomaga docierającym do Rybnika ukraińskim kobietom, dzieciom i seniorom rozdając żywność, odzież i środki czystości. Wspiera ich w załatwianiu formalności, znalezieniu mieszkania i szkoły, organizuje kursy języka polskiego, aktywnie uczestniczy też w wysyłaniu niezbędnej pomocy bezpośrednio na Ukrainę.

Promotorki nie jednej akcji

Panie mają również na koncie wiele innych akcji pomocowych – m.in. „Różową skrzyneczkę” z bezpłatnymi środkami higienicznymi w rybnickich szkołach czy bezpośrednią pomoc na granicy polsko-białoruskiej.

Rybniczanki odebrały tytuł Wolontariusza Roku 2022 i statuetkę wykonaną przez uczestników rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań” podczas uroczystej Gali Wolontariusz Roku 20222, jaka odbyła się 7 grudnia br. w rybnickiej bibliotece głównej.

Konkurs Wolontariusz Roku skierowany jest do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami i stanowi doskonałą okazję, by ich docenić i nagrodzić. Organizuje go stowarzyszenie Oligos, Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Na tegoroczną edycję konkursu Wolontariusz Roku 2022 wpłynęły 22 zgłoszenia z całego regionu. W każdej z trzech kategorii przyznano tytuły główne oraz wyróżnienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również