Wiadomości z Rybnika

Rowerowy Maj 2021

  • Dodano: 2021-06-25 07:00, aktualizacja: 2021-06-24 20:47

Rybnik po raz czwarty włączył się do akcji rowerowy Maj. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół oraz grona nauczycielskiego.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady zabawy są proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Zabawa w 2020 roku z powodu epidemii koronawirusa nie odbyła się

W obecnym roku, mimo że do początku akcji nie było wiadomo, czy uczniowie wrócą do szkół, kampanię udało się przeprowadzić.

Pomimo nauczania hybrydowego, sytuacji epidemiologicznej i wielu różnych przeciwności, które są z tym związane, siedmiu dyrektorów szkół w naszym mieście postanowiło włączyć się do akcji, co przełożyło się na prawie 800 aktywnych uczestników i ponad 15 tysięcy przejazdów. Dziękuję uczestnikom przedsięwzięcia,   myślę że ich aktywność  zachęci wszystkich jeszcze niezdecydowanych do udziału w następnych edycjach – zaznacza  Łukasz Karbowiński, rybnicki oficer rowerowy.

Wyniki tegorocznej rywalizacji:

  • I miejsce i nagroda dla szkoły w wysokości 3 tysięcy złotych: Szkoła Podstawowa nr 28 w Kamieniu,
  • II miejsce i nagroda dla szkoły w wysokości 2 tysięcy złotych: Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2 w Niewiadomiu,
  • III miejsce i nagroda w wysokości 1 tysiąca złotych:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr  14 w Popielowie

Gratuluję uczestnikom zaangażowania oraz świadomości tego, że zdrowy styl życia to przede wszystkim ruch. Wybór roweru, hulajnogi czy rolek jako środka transportu, to okazja do tego, by drogę do szkoły i innych miejsc zamienić w prawdziwą przygodę. To możliwość zdobycia nowych doświadczeń i spojrzenia inaczej na najbliższe otoczenie, to także okazja do poprawy kondycji oraz wyzwolenia pozytywnej energii, która procentuje dobrymi wynikami w nauce. Zachęcam do aktywnego spędzania czasu w mieście i korzystania z infrastruktury rowerowej. Zbliżające się wakacje to na pewno dobry czas ku temu – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Każda szkoła przeznaczyła swoje nagrody na zakup sprzętu sportowo-rekreacyjnego dla swoich uczniów. Wszyscy uczestnicy biorący udział w kampanii otrzymali upominki – między innymi kamizelki i odblaski, które pozwolą im w dalszym ciągu aktywnie i bezpiecznie docierać na zajęcia.

Poprzednia edycja Rowerowego Maja w skali ogólnopolskiej odbyła się w 2019 roku w 47 miastach i gminach, w tym zarówno w największych aglomeracjach, miastach średniej i małej wielkości, jak i w gminach wiejskich. W tegorocznej edycji w kampanii udział wzięły 33 miasta. Wszystko to dało ponad 78 tysięcy aktywnych uczestników i ponad 1,5 mln przejazdów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również