Wiadomości z Rybnika

Pielgrzymka w cieniu pandemii

  • Dodano: 2021-08-06 06:30, aktualizacja: 2021-08-06 10:23

Zamiast dziewięciu grup – dwie, zamiast przeszło 3 tys. pielgrzymów zaledwie 300 pomaszerowało w środowy poranek w 76. Rybnickiej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Mimo narzuconych im covidowych ograniczeń pielgrzymi nie kryli radości, że tegoroczna pielgrzymka w ogóle doszła do skutku – rok temu, zamiast tysięcy rybniczan na Jasną Górę mogła pójść tylko skromna reprezentacja miasta, w osobach 5 księży.  

Pielgrzymi w składzie mocno okrojonym wyruszyli w trasę tuż po porannej mszy świętej, którą w rybnickiej bazylice św. Antoniego odprawił dla nich ks. bp  Grzegorz Olszowski. W środowy poranek, ruszających w drogę pątników przyszło pożegnać wielu rybniczan, wśród których nie brakowało wieloletnich uczestników pielgrzymki. Pozdrowienia oraz życzenia szczęśliwej drogi przekazał pielgrzymom również obecny na mszy świętej prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Przed wymarszem jeszcze tradycyjne wspólne, pamiątkowe zdjęcia i mniej tradycyjne mierzenie temperatury, któremu musiał się poddać każdy z uczestników pielgrzymki, i w drogę.

Tegorocznej pielgrzymce patronuje hasło "Zgromadzeni na świętej wieczerzy”

Podczas czterech dni marszu pielgrzymi z Rybnika mają do pokonania prawie 115 km. Do Częstochowy pątnicy dotrą w sobotę, gdzie  wezmą udział we mszy św. na Wałach Jasnogórskich. W niedzielne popołudnie pątnicy wrócą pociągiem do Rybnika i z dworca PKP ruszą do rybnickiej bazyliki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również