Wiadomości z Rybnika

Niedobczycka SP 21 w Rybniku docieplona i odnowiona!

  • Dodano: 2023-04-27 07:30, aktualizacja: 2023-04-26 22:24

Budynek niedobczyckiej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki został stermomodernizowany. Zakończona właśnie inwestycja objęła również między innymi budowę wentylacji mechanicznej sali gimnastycznej.

Co zostało wykonane?

W ramach wykonanych prac w budynku szkoły przy ul. Niedobczyckiej docieplone zostały ściany zewnętrzne, styropapą docieplono stropodachy budynku, a strop ostatniej kondygnacji w części wysokiej budynku szkoły - granulatem wełny mineralnej.

Jak zwykle w przypadku takich inwestycji częściowo wymieniono też starą stolarkę drzwiową na aluminiową, a starą stolarkę okienną na stolarkę z PVC. Zakres wykonanych prac obejmował również obróbki blacharskie związane z ociepleniem elewacji, wykonanie właściwej wentylacji w pomieszczeniach, wymianę parapetów zewnętrznych na nowe, budowę wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła sali gimnastycznej.

W części zabytkowej szkoły została odnowiona elewacja, a także cokoły i parapety z piaskowca. Ponadto renowacji poddane zostały drzwi wejściowe na elewacji wschodniej. Wyremontowano także pokrycie dachu (wymiana poszycia z blachy stalowej na dachówkę karpiówkę) oraz ceglane kominy.

- Niedobczycka podstawówka to kolejna z rybnickich szkół, które sukcesywnie zmieniają oblicze – mówi Piotr Kuczera prezydent Rybnika. – Oczywiście poprawa estetyki budynku, choć efektowana, to poniekąd tylko wartość dodana inwestycji – najważniejsze, że obiekt może dołączyć do stale powiększającego się grona miejskich budynków, które dzięki dociepleniu stają się bardziej energooszczędne, to zaś ma bezpośrednie przełożenie zarówno na ekologię jak i na ekonomię – dodaje.  

Na zlecenie Miasta inwestycję wartą niecałe 2 mln zł zrealizowała firma PERFECT-BUD Sp. z o.o. z Rydułtów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również