Wiadomości z Rybnika

Mikołowska do asfaltowania

  • Dodano: 2021-05-19 06:30, aktualizacja: 2021-05-18 22:28

W ciągu najbliższych kilku tygodni rozpocznie się asfaltowanie obszernych odcinków ul. Mikołowskiej, na całej jej długości.

Prace powinny rozpocząć się w czerwcu

Miasto podpisało już umowę z wybraną w przetargu firmą "Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, która za kwotę niecałych 900 tys. zł wyremontuje odcinkowo nawierzchnię ul. Mikołowskiej. Częścią tej umową jest też wyasfaltowanie chodnika na części ul. Łukowej w dzielnicy Ochojec, i to od zakończenia tych prac uzależniony jest termin rozpoczęcia remontu ul. Mikołowskiej.

Planowany remont nawierzchni asfaltowej ul. Mikołowskiej, będącej ważną trasą dojazdową z Rybnika do autostrady A1, spowoduje z pewnością utrudnienia dla kierowców, ruch nie będzie jednak całkowicie zamknięty.

Asfaltowanie jest oczywiście doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji.

Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również