Wiadomości z Rybnika

Maraton z noblistką w Rybniku. Setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej

  • Dodano: 2023-08-18 10:45

To będzie prawdziwy maraton! Prawdziwy, choć nietypowy, bo wypełniony znakomitą poezją. W tym roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej.

Poezja Szymborskiej podczas rybnickiego maratonu

W związku z tym jubileuszem rok 2023 został ogłoszony Rokiem Szymborskiej, a rybnicka biblioteka postanowiła włączyć się w jego obchody, przygotowując kilka ciekawych wydarzeń.

Jednym z nich będzie Maraton czytania wierszy Szymborskiej, na który 13 września organizatorzy zapraszają do halo! Rybnik (ul. Sobieskiego 20). Wiersze laureatki literackiego Nobla zachwycają przenikliwością, wciąż zaskakują aktualnością i ciekawią bogactwem spostrzeżeń, a w poetycki świat polskiej noblistki wprowadzą nas znani i lubiani rybniczanie. W Halo! Rybnik zinterpretują wybrane teksty, zebrane w zbiorze „Wiersze wszystkie” Wisławy Szymborskiej, który z okazji stulecia urodzin poetki ukazał się nakładem wydawnictwa Znak. Krakowskie wydawnictwo przekazało bibliotece kilka egzemplarzy tego tomiku.

Własne interpretacje wierszy Szymborskiej przedstawią również rybniccy bibliotekarze, uczniowie szkół średnich oraz wszyscy chętni, którzy tego dnia dołączą do wydarzenia.

13 września w halo! Rybnik królować będzie poezja. Start o godz. 11:00! Wydarzenie organizowane w porozumieniu z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również