Wiadomości z Rybnika

Koncert organowy w Rybniku

  • Dodano: 2020-07-20 06:00, aktualizacja: 2020-07-20 07:23

1 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 w Bazylice Świętego Antoniego, plac Jana Pawła II w Rybniku odbędzie się koncert organowy Dr Michała Szostaka.

Kilka słów o artyście

Dr Michał Szostak - studiował grę na organach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego, a także improwizację organową w Pontificio Istituto Ambrosiano di Musica Sacra w Mediolanie w klasie maestro Davide Paleari. Swe umiejętności doskonalił w londyńskim The Royal College of Organists oraz podczas kursów mistrzowskich na całym świecie. Od 2019 r. jest doktorem sztuk muzycznych w zakresie gry na organach.

Prowadzi czynną działalność koncertową (w krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Afryki) wykonując kilkadziesiąt recitali rocznie. Uczestniczy w konferencjach naukowych, jest autorem książek nt. organów, a jego artykuły pojawiają się regularnie w periodykach polskich oraz zagranicznych (w brytyjskim "The Organ", amerykańskich "The Diapason" i "The Vox Humana" oraz kanadyjskim „Organ Canada").

Jest członkiem The American Guild of Organists z siedzibą w Nowym Jorku oraz amerykańskiego The Organ Historical Society. W latach 2002-2011 był organistą kościoła M.B. z Lourdes w Warszawie, a w latach 2011-2018 pracował w sanktuarium w Licheniu Starym. Nagrał szereg płyt CD i był współautorem cyklu audycji nt. organów w Radio Warszawa 106,2. Jest założycielem Fundacji im. Jana Drzewoskiego zajmującej się tematyką organową.

Program:

  • W. Kilar, Polonez ze suity orkiestrowej "Pan Tadeusz"Improwizacja, Wariacje symfoniczne
  • G. Bśhm, Chorał „Vater unser im Himmelreich", IGB 24
  • J.S. Bach, Fantazja G-dur, BWV 572
  • F. Chopin, Preludium h-moll, op. 28, nr 
  • L. van Beethoven, Symfonia c-moll nr 5, op. 65, Allegro con brio
  • F. Chopin, Mazurek B-dur, op. 7, nr 1
  • L.J.A. Lefebure-Wely, Bolero de concert, op. 166
  • Improwizacja, Arabeska

Termin: 1 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 w Bazylice Świętego Antoniego.

Wstęp wolny.

Koncert organowy w Rybniku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również