Wiadomości z Rybnika

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku. Sprawdź nadchodzące atrakcje!

  • Dodano: 2023-11-06 11:45, aktualizacja: 2023-11-22 09:06

Od 25 listopada do 23 grudnia na rybnickim rynku zagości Jarmark Bożonarodzeniowy. Na uczestników czekać będą wydarzenia kulturalne, świąteczne przysmaki i prezentowe inspiracje.

Przełom listopada i grudnia  to wyjątkowy czas, kiedy ulice miasta powoli wypełnia magia świąt, a w powietrzu zaczyna unosić się atmosfera oczekiwania, okraszona zapachem słodkości i aromatycznych przypraw. Nie inaczej będzie w tym roku – na mieszkańców i odwiedzających Rybnik czekać będą niezapomniane doświadczenia świąteczne.

20 domków i wieczorne światła

Jarmark utworzy co najmniej 20 drewnianych domków, w których znaleźć będzie można szeroki asortyment okołoświąteczny – nie tylko tradycyjne ozdoby i rękodzieło, ale także pyszne potrawy i napoje. To doskonała okazja do znalezienia inspiracji na prezenty i ozdoby, które wprowadzą nastrój do każdego domu. Wieczorami miasto rozbłyśnie kolorowymi lampkami, tworząc niezapomniany widok i klimat.

Rozrywka dla wszystkich

Jarmark to nie tylko zakupy i atrakcje wizualne. W programie również wydarzenia kulturalne, w tym koncerty, występy kabaretowe i warsztaty, które wprowadzą wszystkich w nastrojowy świąteczny klimat. Na rynku ustawiona zostanie scena o wymiarach 6 x 8 metrów z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Obok sceny stanie namiotowa strefa ciepła, w której organizowane będą warsztaty dla dzieci.

Na scenie rybnickiego jarmarku wystąpią: Marcin Daniec ze specjalnym świątecznym programem, Tomasz Karolak z muzycznym projektem „Pączki w tłuszczu” i dobrze znany śląskiej publiczności Krzysztof Respondek. Będzie też Formacja Chatelet z programem „Wesołych przede wszystkim”. Niewątpliwą gwiazdą będzie wokalista Mateusz Mijal, znany z radiowych przebojów, który przygotuje piosenki świąteczne specjalnie na jarmark w Rybniku. Świąteczną listę przebojów zaprezentuje zaś Dj Wojtek, związany niegdyś z jedną z najpopularniejszych stacji radiowych. Atrakcji muzycznych i nie tylko z pewnością nie zabraknie – zapowiada prezydent Rybnika Piotr Kuczera

Poczta św. Mikołaja

W weekend przed mikołajkami będzie dostępna wyjątkowa poczta. Dzieci będą mogły przynieść i wrzucić  list do Mikołaja do specjalnej skrzynki. 6 grudnia Mikołaj zasiądzie na rynku w stylowym fotelu i będzie zachęcał uczestników do akcji na rzecz psów i kotów ze schronisk – każde dziecko, które przyniesie karmę dla zwierząt, otrzyma od Mikołaja i jego świątecznej świty pluszaka.

Atrakcje dodatkowe

Amatorzy wrażeń będą mogli cieszyć się jazdą na małym kole widokowym, które zapewni wspaniałe widoki na miasto oświetlone świątecznym blaskiem. Dla rodzin oraz najmłodszych uczestników jarmarku przygotowane zostaną specjalne programy – pokaz led show, fire show, pokazy iluzji, teatrzyki, świąteczne karaoke, pokaz żonglerki, warsztaty kreatywne, w tym: malowanie świątecznych kartek, dekorowanie pierników, wykonywanie stroików, przygotowywanie bombek. Do tego chodzące maskotki, klauni i szczudlarze i światełko do nieba ze sztucznych ogni. Obok sceny ustawione zostaną dwa duże, około 2-metrowe serca z plexi, na których podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli pisać świąteczne życzenia.

Jarmark przy Juliuszu

Dodatkowo miedzy 18 a 22 grudnia specjalny jarmark zostanie zorganizowany w okolicach zabytkowego „Juliusza”. W inicjatywę zaangażuje się Edukatorium Juliusz oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku. Na stoiskach uczniowie „branżówki” prezentować będą świąteczny asortyment, w tym ciasteczka czy piernikowe domki.

Zapiszcie daty w kalendarzu i przygotujcie się na niezapomniane chwile na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my jesteśmy gotowi rozpocząć ten czas w wyjątkowym stylu. To doskonała okazja do wspólnego świętowania i przeżywania radości wspólnie z innymi. Więcej szczegółów o jarmarku już wkrótce.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku. Sprawdź nadchodzące atrakcje! / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również