Wiadomości z Rybnika

Dobiega końca rozbudowa "Przygody" w Rybniku. Sprawdź szczegóły

  • Dodano: 2023-06-22 07:00, aktualizacja: 2023-06-22 09:02

Dobiega końca rozbudowa budynku Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda”.

Placówka zyskała nowe pomieszczenia i wiatę rowerową

Inwestycja polegała na przebudowie i nadbudowie budynku „Przygody”, a jej głównym celem było powiększenie gabarytów obiektu, tak, by dzieci mogły rozwijać swoje pasje w bardziej komfortowych warunkach. W efekcie placówka zyskała nie tylko na powierzchni, ale dzięki rozbiórce istniejącego dachu i nadbudowie sali – na wysokości.

Utworzenie łącznika pomiędzy dwiema salami tanecznymi w budynku pozwoli na wygodne korzystanie z różnych części obiektu, bez konieczności przebierania się i wychodzenia na zewnątrz. Łącznik, który będzie pełnił funkcję zaplecza scenicznego, zawiera poczekalnię, magazyn, toaletę oraz pomieszczenie dla akustyka i obsługi.

Przebieg rozbudowy "Przygody" w Rybniku

W ramach inwestycji przy placówce powstała też wysoka na 2,5 m wiata rowerowa o wymiarach 6 na 3 m z zamontowanymi stojakami. Zadanie obejmowało ponadto prace związane z likwidacją 6 istniejących miejsc parkingowych oraz wykonanie 6 nowych miejsc parkingowych, a także wykonanie miejsc parkingowych dla skuterów. Zadaniem wykonawcy było także zagospodarowanie przestrzeni (dojazd, chodniki, trawniki, nasadzenia). Inwestycję za nieco ponad 2,8 mln zł realizuje wyłoniona w przetargu firma MARGO Spółka cywilna.

Trwają jeszcze prace poprawkowe wynikające z uwag stwierdzonych podczas odbioru technicznego wykonanych robót budowlanych. Wykonawca jest w trakcie realizacji wskazanych nieprawidłowości – wyjaśnia Jacek Hawel, dyrektor Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika.

Siedziba Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda” mieści się przy Świerklańskiej 42a obok Zespołu Szkół Budowlanych. Z oferty placówki korzysta około 1200 dzieci.

Dobiega końca rozbudowa "Przygody" w Rybniku. Sprawdź szczegóły / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również