Wiadomości z Rybnika

Betlejemskie Światło w „haloRybnik”

  • Dodano: 2020-12-17 13:45

W tym roku wszystko jest inaczejŚ również Ogień Betlejemski, który tym razem płonie, nie jak zwykle w urzędzie miasta, ale w punkcie „haloRybnik”. To stąd wszyscy chętni mogą odpalić światełko i zanieść je do swoich domów.


Od lat Ogień Betlejemski przekazywany był uroczyście na ręce prezydenta miasta, przez rybnickich harcerzy, podczas finału Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. Tegoroczna sytuacja epidemiczna, która „postawiła na głowie” znaczną część naszej codzienności, zmieniła również to. Na szczęście tradycji stało się zadość i symboliczny płomień, choć w znacznie skromniejszej niż co roku oprawie, harcerze Hufca Ziemi Rybnickiej przekazali prezydentowi Piotrowi Kuczerze.

Zachęcamy, aby przyjść do Punktu Informacji Turystycznej „haloRybnik”, przy ul. Sobieskiego 20 i za pomocą świeczek lub lampionów zabrać Betlejemski Ogień do swoich domów.

Światełko można odpalać w godzinach otwarcia punktu „haloRybnik” (10.00-18.00), do środy, 23 grudnia.

Betlejemski ogień, światełko z groty, w której narodziło się Dzieciątko Jezus, symbol pokoju i nadziei na życie w świecie bez nieporozumień i konfliktów, dociera do wielu miejsc na świecie dzięki harcerzom. To oni właśnie, w miniony wtorek, 15 grudnia przy choince w Urzędzie Miasta Rybnika przekazali płomień na ręce prezydenta Rybnika, Piotra Kuczery. Z urzędu światełko powędrowało na ul. Sobieskiego 20. 

Chętnych do zapalenia Światełka Betlejemskiego u siebie w domu zapraszamy ze swoimi świecami do "halo! Rybnik".

Betlejemskie Światło w „haloRybnik”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również