Wiadomości z Rybnika

Bajpasem na tymczasowym wiadukcie. Przebudowa w Rybniku

  • Dodano: 2023-03-24 09:30

Od poniedziałku, 27 marca ruch w rejonie przebudowywanego wiaduktu w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925 w Rybniku-Kamieniu, będzie się odbywał bajpasem.

Tego dnia rusza kolejny etap robót związanych z przebudową wiaduktu drogowego, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej. Kierowcy poruszać się będą powstałym po sąsiedzku wiadukcie tymczasowym, który zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych, podczas budowy nowego, głównego wiaduktu.

Przypominamy jednocześnie, że zamknięta jest część ulicy Mikołowskiej, w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Uwaga, jest możliwy dojazd firm zlokalizowanych na tym odcinku, takich jak: Restauracja Croatia, wyposażenie łazienek Studio M93, skład materiałów budowlanych, Żabka, GresOUTLET - hurtownia płytek ceramicznych i diler Husqvarny. 

Zamknięcie drogi związane jest z przebudową mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925.

Sprawdź objazdy i zmiany w kursowaniu autobusów

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o.  ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również