Wiadomości z Rybnika

Bajpasem na tymczasowym wiadukcie. Przebudowa w Rybniku

  • Dodano: 2023-03-24 09:30

Od poniedziałku, 27 marca ruch w rejonie przebudowywanego wiaduktu w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925 w Rybniku-Kamieniu, będzie się odbywał bajpasem.

Tego dnia rusza kolejny etap robót związanych z przebudową wiaduktu drogowego, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej. Kierowcy poruszać się będą powstałym po sąsiedzku wiadukcie tymczasowym, który zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych, podczas budowy nowego, głównego wiaduktu.

Przypominamy jednocześnie, że zamknięta jest część ulicy Mikołowskiej, w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Uwaga, jest możliwy dojazd firm zlokalizowanych na tym odcinku, takich jak: Restauracja Croatia, wyposażenie łazienek Studio M93, skład materiałów budowlanych, Żabka, GresOUTLET - hurtownia płytek ceramicznych i diler Husqvarny. 

Zamknięcie drogi związane jest z przebudową mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925.

Sprawdź objazdy i zmiany w kursowaniu autobusów

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o.  ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku.

Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również