Seniorze! Weź głęboki oddech – relaksacyjne spotkania na redukcję stresu

Czas czytania: 2 min.

W poniedziałkowe przedpołudnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbywają się relaksacyjne spotkania skierowane do osób, które poszukują prostych sposobów na redukcję stresu.

Seniorze! Weź głęboki oddech

Podczas zajęć uczestnicy skupiają się na pracy przepony, poprzez różne ćwiczenia oddechowe i oparte o śmiech, zaczerpnięte z jogi śmiechu. Technikę tę opracował 27 lat temu Madan Kataria, indyjski lekarz internista. Obecnie kluby jogi śmiechu działają w ponad 100 krajach na świecie. Licznymi uczestnikami są właśnie seniorzy.

Śmiech ma działanie prozdrowotne, a jego pozytywny wpływ na ludzki organizm znany jest od wieków. Poprawia krążenie, dotlenia organizm, wyzwala hormony szczęścia, czyli endorfiny. Regularny śmiech wzmacnia również naszą odporność. Psychiatra wykorzystuje śmiech do leczenia depresji.

Prosta gimnastyka odpowiednia jest dla każdego. Spotkanie kończy dźwiękowa relaksacja. Prowadzenie: Lidia Białecka (halo! Rybnik, trener śmiechu i kompetencji miękkich).
MIEJSCE:

  • Teatr Ziemi Rybnickiej, Galeria Oblicza (I piętro)
  • 25.07, 1.08, 22.08
  • godz. 11.30-13.00.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: [email protected]. Szczegóły: tel. 32 43 92 200.

  • 18.08 o godz. 18.30 odbędzie się dodatkowe spotkanie z jogą śmiechu na trawie rybnickiego kampusu.
Karolina Goik
Źródło: halo! Rybnik

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe