Wiadomości z Rybnika

Wynajem samochodu - wcale nie taki łatwy!

  • Dodano: 2018-11-23 10:45

Wydawać by się mogło, że wynajem samochodu jest rzeczą bardzo prostą. W praktyce wymagany jest tylko aktualny dowód osobisty oraz prawo jazdy kat. B, ale czy to wystarczy by z powodzeniem wypożyczyć auto? Niektórzy sądzą, że tak, ale z tego artykułu dowiesz się na co koniecznie warto zwrócić uwagę aby nie opuścić wypożyczalni samochodów w pełni rozczarowanym!

Krok pierwszy - wiek i stan techniczny pojazdu

Decydując się na wynajem samochodu już na początku warto zwracać uwagę na szczegóły, ponieważ to właśnie one składają się na spójną całość. Bardzo ważny jest rocznik i stan techniczny pojazdu. O ile samochody z kilkunastoletnim doświadczeniem na drodze mogą działać bez zarzutu, to i tak najbardziej poleca się wynajmować samochody, które w użyciu są maksymalnie kilka lat. Wszystko dlatego, że w przypadku starszego samochodu istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo na wystąpienie usterek podczas jazdy, a te jak wiadomo czasem ciężko udowodnić, że nie są spowodowane właśnie przez nas. Dodatkowo negocjując warunki umowy zwróć uwagę na stan techniczny - przezorny zawsze ubezpieczony.

Rezerwacja, dostępność informacji, pomoc

Jeżeli mamy już na oku konkretną firmę z której usług pragniemy skorzystać warto wcześniej sprawdzić jej rozpoznawalność oraz to czy posiadają własną stronę internetową. Na stronie powinny znajdować się wszelkie niezbędne informacje takie jak adres, kontakt, dostępne modele samochodów do wynajmu, opcja rezerwacji, a także pomoc. Dobrze jest dokonać wcześniejszej rezerwacji na konkretny model pojazdu, który nas interesuje jeżeli nie chcemy spotkać się z przykrą sytuacją. Dla przykładu - potrzebujesz wynająć auto na 6 grudnia, doskonale wiesz jaki model Cię interesuje, przyjeżdżasz do wypożyczalni i… słyszysz tylko “przykro nam, obecnie nie możemy wynająć tego modelu”. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji lepiej kilka lub kilkanaście dni wcześniej dokonać rezerwacji. Jeżeli chcesz sprawdzić jak powinny wyglądać porządnie świadczone usługi odwiedź stronę https://cheap--escorts.co.uk/ przynajmniej zyskasz pewność, że masz do czynienia z dobrą, rozpoznawalną firmą działającą na skalę europejską.

Ubezpieczenie - zapewnij sobie spokój!

Przy okazji podpisywania umowy z pewnością zostanie zaproponowana Ci dodatkowa polisa ubezpieczeniowa. Niektórzy nie wydają na nią pieniędzy ponieważ sądzą, że jest to ich strata jednak mimo wszystko lepiej zadbać o ubezpieczenie. Nigdy nie wiadomo co może przydarzyć się na drodze, a chyba nikt nie ma ochoty płacić za możliwe usterki z własnej kieszeni?

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.