Wiadomości z Rybnika

Wybieramy najlepszy apartament w Hiszpanii

  • Dodano: 2018-03-14 11:15

Gdy już podejmiesz decyzję o zakupie nieruchomości w Hiszpanii, to musisz uwzględnić przynajmniej kilkanaście lub kilka elementów. Musisz rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Wtedy podjęcia właściwej decyzji stanie się o wiele prostsze.

Jaka nieruchomość w Hiszpanii Cię interesuje?

Jest to najważniejsze pytanie, które musisz sobie zadać. Czy chcesz kupić apartament, małe mieszkanie, willa czy też może dom? Musisz wiedzieć jakie są Twoje potrzeby i Twojej rodziny, w zakresie potrzebnego w danym momencie metrażu. Nie mam co do tego wątpliwości, że im większa nieruchomość, tym więcej pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć na jej zakup. Jest to bardzo istotne, ponieważ bardzo często finansowanie takiej nieruchomości jest realizowane w oparciu o kredyt hipoteczny. W dalszej kolejności musisz zdecydować, gdzie ma być położona Twoja hiszpańska nieruchomość.

Gdzie najlepiej jest kupić mieszkanie lub dom?

Najlepiej jest zainwestować w mieszkanie lub inną nieruchomość w okolicach linii brzegowej. W Hiszpanii jest bardzo dużo takich miejsc, więc na pewno szybko znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie dostępu do wszystkich najważniejszych elementów. Mam tu na myśli służbę zdrowia albo sklepie. Trzeba na to bardzo uważać, bo chociaż nieruchomości przy linii brzegowej jest bardzo dużo, to zdarza się, że są one na całkowitym odludziu i życie z nich szybko stanie się bardzo uciążliwe. Na uwadze oczywiście trzeba mieć również cenę nieruchomości.

Od czego jest zależny koszt nieruchomości?

Im nieruchomość ma większą powierzchnię, tym ma wyższą cenę. Im bliżej linii brzegowej, tym jest droższa. Im ma lepsze wyposażenie, ponieważ większość nieruchomości jest w pełni wyposażonych, tym cena jest wyższa. Jest ona również zależna od kosztów utrzymania nieruchomości. Dolicza się do niej również bardzo często koszty sprzątania, dozorcy czy też innych  prac.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii?

Plany urbanistyczne w okolicy. To, że teraz jest tutaj pięknie i widoku nie zasłania nam żaden wieżowiec, to nie znaczy, że tak będzie przez następnym kilka lat. Warto sprawdzić, jakie są plany władz, co do okolicy, w której chcemy kupić nieruchomość, aby za dwa lata nie musieć być niemile zaskoczonym (http://calacosta.com/apartamenty-hiszpania). Wiele mieszkań w Hiszpanii jest zbudowanych w taki sposób, aby chronić przed słońcem. Dlatego dobrze jest je oglądać w dzień, aby sprawdzić, czy dociera ono w ogóle do mieszkania czy będziemy zmuszeni do mieszkania po ciemku albo cały czas przy zapalonym świetle. To najważniejsze wskazówki dotyczące nieruchomości w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.