Wiadomości z Rybnika

Trendy wnętrzarskie w 2023 roku

  • Dodano: 2022-11-25 06:00, aktualizacja: 2022-11-28 16:01

Końcówka roku to od wielu lat okazja do prześledzenia wnętrzarskich trendów, które zagoszczą w naszych wnętrzach w najbliższym czasie. Nadchodzący 2023 rok będzie obfitował w nieoczywiste połączenia stylistyczne, zaprawione solidną dawką sprawdzonych rozwiązań sprzed kilku dekad. Echa mało niestabilnej sytuacji na świecie widoczne są w proponowanych przez projektantów aranżacjach. Tak więc najbliższy czas upłynie nam pod znakiem powrotu do naturalnych materiałów, zachwytów stylem vintage, a także ekologicznymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku.

Ekologia przede wszystkim!

Troska o środowisko naturalne już na stałe wpisała się w aranżacyjny krajobraz. Ogromna chęć powrotu do natury łączy się z potrzebą zminimalizowania zużycia nieodnawialnych, cennych zasobów. Użycie materiałów, które można poddać recyklingowi, do produkcji elementów wyposażenia staje się coraz popularniejsze wśród czołowych wytwórców produktów do wykończenia wnętrz. W ekologiczny trend idealnie wpisują się podłogi winylowe, które produkowane są z myślą o ich ponownym przetworzeniu po kilku czy kilkunastu latach użytkowania. W nadchodzącym roku zagoszczą w naszych czterech kątach również naturalne materiały takie jak len, wiklina, bambus, surowe drewno czy bawełna. Wyraziste usłojenie podłóg lub mebli ma pomóc w stworzeniu swobodnego, harmonijnego wnętrza. Królować będą kolory z palety barw ziemi w zdecydowanych, zagaszonych odcieniach. Duża ilość żywych roślin pozwoli oczyścić powietrze, zrelaksować się i wspaniale zakończyć dzień.

Vintage pod rękę z nowoczesnością

Połączenie stylu vintage z nowoczesnymi formami to niekwestionowany hit 2023 roku. Najmodniejsze meble są doskonałym połączeniem trendów sprzed lat z nowoczesnym, loftowym lub industrialnym stylem. Dzięki temu, idealnie wkomponują się w eklektyczne, stylowe wnętrze. Warto również sięgać po egzemplarze, które możemy poddać renowacji. Projektanci zachęcają do szukania perełek na targach staroci czy odświeżania ulubionych, noszących ślady użytkowania mebli. Dzięki temu szafy, łóżka lub komody zyskają niepowtarzalne, unikatowe oblicze. Kultowe przedmioty, w których widoczne są najlepsze tradycje światowego designu sprawią, że wnętrze będzie autentyczne, funkcjonalne i wyjątkowe. W nadchodzącym roku nie boimy się rozwiązań, które na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasują.

Harmonia we wnętrzu

Niespokojne czasy sprawiły, że do łask powróciły trendy aranżacyjne poszukujące w przestrzeni harmonii i spokoju. Styl organiczny będzie zdecydowanym faworytem w nadchodzącym roku. Meble o zaokrąglonych kształtach, dekoracje o nieregularnych liniach, koła, elipsy i owale zagoszczą w naszych wnętrzach na dłużej. W zapomnienie odchodzą ostre, zdecydowane, geometryczne kształty. Na salonach zagoszczą obłości i łuki. Zaokrąglone podłokietniki, wzory na tapetach, okrągłe dywany, a nawet łukowate przejścia pomiędzy pokojami. Miękkość form w połączeniu z drewnopodobnymi i drewnopochodnymi podłogami laminowanymi wprowadzi przytulny nastrój i sprawią, że przebywanie w domu okaże się nieopisaną przyjemnością.

Eksperymentuj!

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok zachęcają do eksperymentów z domową przestrzenią. Życie tu i teraz skłania do sięgania po to, co różne nurty wnętrzarskie mają do zaoferowania najlepszego. Łączmy w przemyślany sposób i zestawiajmy ze sobą przedmioty pozornie do siebie niepasujące. Do minimalistycznego wnętrza wprowadźmy złote akcenty w stylu glamour. Styl skandynawski odważnie zestaw z japońskim duchem i stwórz wnętrze w estetyce japandi. Chłodne loftowe aranżacje ociepl pastelowymi barwami i naturalnymi materiałami. Odpowiednio dobrane proporcje będą gwarancją zachwycającego efektu końcowego.

Wygoda, funkcjonalność, wspólnota

Okres pandemii na stałe wpisał pracę zdalną w domowy krajobraz. Wielu z nas swoje obowiązki zawodowe wypełnia z domowego zacisza. To zmusiło sporą część z nas do przeorganizowania domowej rzeczywistości. Trendy na nadchodzący rok uwzględniły tę potrzebę zachęcają do kreowania wielofunkcyjnych przestrzeni, a także sprytnego oddzielania strefy relaksu od miejsca pracy. Wysuwane biurka, sprytne i lekkie ścianki działowe, blaty chowane w szafach. Wielość tych eleganckich rozwiązań pozwoli skutecznie oddzielić życie rodzinne od zawodowego.

Nadchodzący rok 2023 pod względem aranżacyjnym zapowiada się niezwykle ciekawie. Proponowane rozwiązania pozwalają przy użyciu niewielkich nakładów czasu i sił wystylizować modne, wygodne i Twoje wnętrze.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.