Wiadomości z Rybnika

Szeroki materac jednoosobowy - jaki model wybrać?

  • Dodano: 2020-04-01 10:00

Coraz więcej osób śpiących w pojedynkę decyduje się na wybór szerokiego materaca. Optymalnym rozwiązaniem jest na przykład materac 120x200, który zapewnia komfort i możliwość zmiany pozycji nawet użytkownikowi o większych gabarytach ciała. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto wybrać odpowiedni model do swojej sypialni. W jaki sposób dopasować jego twardość i inne parametry, aby materac był nie tylko wygodny, ale przede wszystkim zdrowy i solidny?

Różne stopnie twardości materacy

Każdy producent materaców, jak Godre oferuje swoim klientom możliwość wyboru pomiędzy kilkoma stopniami twardości. Zaleca się bowiem, żeby twardość dostosować do wagi ciała osoby śpiącej i jej wzrostu. Chodzi o to, żeby nie wywoływać niepotrzebnych ucisków na naczynia krwionośne i organy, jak również zapewnić kręgosłupowi optymalne podparcie. Dobrze dopasowany pod kątem twardości materac 120x200 powoduje, że łatwiej się zasypia i można naprawdę wypocząć.

Zwykle w sklepach można znaleźć materace: 

  • miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde,
  • bardzo twarde.

Każdy z producentów stosuje swoje własne oznaczenia i stopnie twardości ich modeli mogą się od siebie nieco różnić, dlatego warto zapoznać się z opisem i dopiero wtedy dokonać wyboru. Większość osób dorosłych wybiera materace średnio twarde, ponieważ te zapewniają im odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Który materac będzie najbardziej higieniczny?

Coraz częściej klienci zwracają uwagę na to, aby ich materac 120x200 zapewniał właściwą cyrkulację powietrza i nie stwarzał środowiska do rozwoju bakterii oraz grzybów. W przypadku nowoczesnych producentów jak godre.pl nie trzeba się tego obawiać, ponieważ stosują oni swoje warstwy surowców w taki sposób, aby nawet najgrubszy materac mógł oddychać i był higieniczny. Bardzo ważne jest jednak, aby materaca nie prać na mokro, a jeśli już zajdzie taka konieczność, trzeba go bardzo dokładnie wysuszyć. Dobrze też rozważyć zakup przewiewnego pokrowca na swój materac, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać czystość.

Materace 120x200 od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-120x200-cm-do-lozka-do-spania

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.