Wiadomości z Rybnika

Rolety do kuchni - jakie wybrać?

  • Dodano: 2018-10-16 11:00

Kiedy projektujemy wnętrze naszej kuchni, koniecznie musimy zastanowić się, jakie rolety będą najlepiej pasować. Najważniejsze jest zatem zwrócenie uwagi na kilka kwestii i poznanie niezawodnych trików, które pomogą ci wybrać idealne rolety do Twojej kuchni.

Zwróć uwagę na sposób odsłaniania
Większość z nas używa rolet przynajmniej dwa razy dziennie, aby je odsłonić oraz zasłonić. W perspektywie roku możemy zauważyć, jak ważne jest to, aby odsłanianie było jak najprostsze i przy okazji szybkie. Do tego wszystkiego mechanizm, dzięki któremu jest to możliwe, musi być koniecznie bardzo wytrzymały. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na często ignorowaną kwestię, czyli zasłanianie tak, aby nie przeszkadzało ono w otwieraniu i zamykaniu danego skrzydła okna. Szczególnie w kuchni jest to bardzo ważne, gdyż co po chwilę trzeba otwierać lub zamykać okno, aby odrobinę przewietrzyć pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem postawienie na rolety w kasecie, które w tym przypadku są najlepszym rozwiązaniem.

Materiał zawsze ma znaczenie
Kuchnia to miejsce, gdzie mamy do czynienia z różnymi zanieczyszczeniami, wśród których dominują tłuszcze, odpryski, czy wilgoć i kurz. Wszystko to prędzej, czy później osiada na ścianach, czy właśnie na roletach. Niemożliwe jest ich uniknięcie, dlatego właśnie trzeba zwrócić uwagę na materiał rolet. Nie chodzi tutaj o jego estetykę, a raczej łatwość oczyszczania. Wbrew pozorom znacznie trudniej jest wyczyścić rolety wykonane z bambusu lub zamszu niż z poliestru. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie użycie szmatki lub gąbki.

Stylowe znaczy idealne
Dopiero kiedy zwrócimy uwagę na powyższe kwestie, możemy zająć się wyglądem rolet. Nawet w kuchni odgrywa on bardzo ważną rolę. W końcu chcemy, aby kuchnia zachowała jednolity charakter i była przy okazji stylowa. Na szczęście w sklepach można znaleźć naprawdę wiele wzorów i kolorów rolet, dlatego dobranie ich do barw dominujących w kuchni nie jest takie trudne. Najlepiej jednak unikać bardzo ciemnych i bardzo jasnych barw, które mogą być zbyt ciężkie w kuchni i do tego szybciej będzie widać na nich pierwsze zanieczyszczenia.

Inne kwestie, o których nie możesz zapomnieć
 

Oświetlenie
Obecnie można znaleźć rolety, które dostarczają odpowiednią dla naszych potrzeb ilość światła. Jeśli okno w naszej kuchni znajduje się od strony południowej, to musimy zdawać sobie sprawę, że będzie narażone na większą ilość światła. Dlatego dobrze byłoby w tej sytuacji zdecydować się na model dzień noc.

Rolety i firany?
W nowoczesnych kuchniach częściej rezygnujemy z firan i zastępujemy je roletami. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczniejsze, ale przy okazji wygląda znacznie estetyczniej. Jednak to nie oznacza, że zawsze trzeba z niej rezygnować. Delikatne i niewielkie firany mogą dobrze komponować się w połączeniu z roletami wewnętrznymi. Dzięki czemu nie musimy rezygnować z gustownej dekoracji wnętrza

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.