Wiadomości z Rybnika

Po jakie edukacyjne książki dla dzieci warto sięgać w pierwszej kolejności?

  • Dodano: 2019-09-11 11:00

Zdecydowana większość rodziców nie ma żadnych wątpliwości, co do tego, że książki edukacyjne mogą okazać się znakomitym rozwiązaniem, gdy zależy nam na tym, aby przyczynić się do rozwoju dziecka. Czym innym jest jednak przekonanie o ich atrakcyjności, czym innym zaś wiedza na temat tego, które z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu warto zauważyć, że istnieje przynajmniej kilka takich, którym naprawdę trudno jest się oprzeć.
 

Szukasz edukacyjnej książki przeznaczonej do kreatywnej zabawy z dzieckiem? Zobacz: https://tantis.pl/zagadki-dla-dzieci-p572979.html
 

Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata
 

Zadające pytania dziecko to prawdziwy skarb. Wyraźnie widać przecież, że mamy do czynienia z młodym człowiekiem zainteresowanym światem, który go otacza. Wielu rodziców reaguje jednak nerwowo już na sam głęboki wdech syna lub córki dający znać o tym, że za chwilę padnie kolejne pytanie zaczynające się słowem „dlaczego”. Oczywiście, nie mamy wcale do czynienia z wyrodnymi rodzicami, którym zależy na tym, aby edukacja ich pociech nie stała na najwyższym poziomie. Przeciwnie, przeważnie są to rodzice obawiający się odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. Na każde dziecięce pytanie wypada odpowiedzieć przecież jak najbardziej szczegółowo. Ciężko przy tym przyznać się, nawet przed samym sobą, że czasem jedyna odpowiedź przychodząca do głowy brzmi: „bo tak”.


 

Na szczęście, nikt nie musi być nieomylny a książka Catherine Ripley nie tylko stanowi wybawienie dla rodziców, ale i skarbnicę wiedzy, z której dorośli nie korzystają wcale mniej chętnie niż dzieci. Ripley nie tylko stawia najdziwniejsze pytania, ale również odpowiada na nie w szczegółowy sposób. Dostosowuje odpowiedzi do poziomu małych ciekawskich, nie stosuje jednak niepotrzebnych uproszczeń. Zwykle nie tylko nie gasi ciekawości, ale wręcz ją rozpala. Jej książka zasługuje na polecenie także dlatego, że pozwala na uzyskanie wyjaśnienia naprawdę ważnych kwestii takich, jak choćby tego, co tak naprawdę mieszka pod  dziecięcymi łóżkami.
 

Szukasz książek dla dzieci? Odzwiedź: https://tantis.pl/ksiazki-dla-dzieci-c5062.html
 

Idol Maria Skłodowska-Curie
 

Jeśli rodzicom zależy, aby dziecko miało różnorodnych idoli, Justyna Styszyńska służy nam pomocą. Jej książka o polskiej noblistce i jednej z najwybitniejszych chemiczek na świecie sprawia, że Maria Skłodowska-Curie staje się nie mniej interesująca niż Iron Man. Książka jest przy tym znakomitym przykładem literatury interaktywnej. Pozwala nie tylko na lepsze poznanie życia i osiągnięć Curie, ale i na znakomitą zabawę z wykorzystaniem naklejek, zagadek logicznych, kolorowanek i wielu innych akcesoriów. Wypada mieć więc nadzieję, że ten ciekawy projekt będzie kontynuowany w przyszłości.
 

Artykuł powstał we wspólpracy z księgarnią internetową https://tantis.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.