Wiadomości z Rybnika

Plik, bez którego nie zrobisz e-commerce

  • Dodano: 2020-05-08 10:15

Pozyskiwanie leadów to chleb powszedni każdego, kto jest zaangażowany w e-commerce. Profesjonalna reklama wymaga od przedsiębiorców internetowych elastycznej współpracy z najważniejszymi sieciami reklamowymi i prezentacji treści o produktach wszędzie tam, gdzie aktywni są potencjalni klienci. Proces ten wymaga obsługi wielu kanałów z uwzględnieniem ich specyfiki i wynikającym z niej sposobem prezentacji treści.

Co to jest plik CSV?

Jednym z popularniejszych narzędzi, które umożliwiają sprawny transfer treści o produktach i ich aktualizowanie są pliki produktowe. Najczęściej stosowanym formatem są pliki CSV (Comma Separated Values). Co to jest plik CSV? To prosty plik tekstowy o ustalonym formatowaniu, który umożliwia przesyłanie treści o produktach. Dane uporządkowane w kolejnych linijkach i oznaczone określonymi znacznikami są odczytywane i prezentowane w określony sposób przez system wydawcy. Plik CSV umożliwia sprowadzenie tabelarycznej formy zapisu danych do kilku linijek odpowiednio oznaczonego tekstu. Dzięki temu pliki przeznaczone do przechowywania i wymiany danych zajmują o wile mniej miejsca. Ponadto, prosty zapis pozwala uniknąć problemów z interpretacją danych. W przypadku bazy produktów pliki CSV przyjmują spore rozmiary. Największe pliki mogą zawierać dane na temat tysięcy różnych produktów.

Jak otworzyć plik CSV?

Wiele osób zastanawia się również, jak otworzyć plik CSV i jakiego programu do tego użyć. Plik CSV z bazą produktów można otworzyć właściwie każdym edytorem tekstu lub w popularnych arkuszach kalkulacyjnych. Tabelaryczna forma arkuszy jest o wiele wygodniejsza do ręcznej edycji pliku CSV, jednak w przypadku baz liczących setki czy tysiące pozycji próba aktualizowania plików produktowych w ten sposób mija się z celem. Byłaby zbyt czasochłonna i kosztowna. Dlatego warto korzystać z narzędzi do automatyzacji tego procesu, które umożliwiają integrację zarządzania bazą produktową i generowanie kolejnych zaktualizowanych wersji plików produktowych dla wszystkich wydawców i partnerów marketingowych.

Kompendium wiedzy o pliku CSV

Wiedza na temat historii i formatowania pliku CSV jest bardzo przydatna, ale do obsługi tej formy wymiany danych zdecydowanie lepiej korzystać ze specjalnych platform do zarządzania bazą produktową. Feedink daje możliwość generowania plików produktowych dostosowanych do unikalnych wytycznych wydawców. Wystarczy wprowadzenie bazy produktowej i można swobodnie generować kolejne wersje plików CSV i innych formatów plików produktowych. Warto mieć na uwadze, że na platformie Feedink dostępne jest użyteczne kompendium wiedzy o pliku CSV i na temat współczesnych sposobów zarządzania nim. To wygodne narzędzie, które sprawdza się idealnie w codziennej pracy specjalistów e-commerce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.