Wiadomości z Rybnika

Plecak idealny dla pierwszoklasisty - czyli jaki?

  • Dodano: 2020-02-13 13:30

Wraz z początkiem września Twoje dziecko wybiera się do pierwszej klasy? Jeżeli tak to już teraz warto zastanowić się nad tym jaki plecak będzie dla niego odpowiedni. W naszym dzisiejszym artykule szukamy cech plecaka, które sprawdzą się w przypadku pierwszoklasisty.

Waga jest istotna

Idealny plecak dla pierwszoklasisty zdecydowanie nie powinien być ciężki. Niektóre torebki oraz plecaki z uwagi na konstrukcję albo materiał z jakiego są wykonane są ciężkie nawet wtedy kiedy są puste. Ciężki plecak to dodatkowe kilogramy do noszenia przez Twoje dziecko. Plecaki dzieci w szkole podstawowej po spakowaniu zazwyczaj wiele ważą, dlatego postaraj się, aby tornister Twojego dziecka nie ważył zbyt wiele bez książek. Przed zakupem plecaka warto go zobaczyć na żywo i podnieść, a w przypadku zakupów przez Internet – skontaktować się ze sprzedawcą oraz zweryfikować wagę pustego plecaka.


Jakość wykonania

Jeżeli plecak ma posłużyć na kilka lat warto zadbać o to, by produkt, który kupimy był starannie i solidnie wykonany. Przed zakupem dobrze byłoby sprawdzić czy wszystkie zamki działają jak należy i czy producent oferuje gwarancję. Jakość wykonania można stwierdzić także na postawie wyglądu produktu. Odstające nitki i postrzępione paski przy plecaku nie świadczą o wysokim standardzie wykonania, dlatego takich modeli warto unikać. W przypadku zakupów internetowych warto posiłkować się opiniami innych użytkowników oraz zdjęciami, jakie czasami załączają osoby, które kupiły dany produkt i korzystały z niego przez jakiś okres czasu.

Dla dziecka design najważniejszy

Pierwszoklasista zazwyczaj chce uczestniczyć w wyborze pierwszego plecaka do szkoły i głównym motywem, jaki nim kieruje jest zazwyczaj sam wygląd plecaka. Producenci tornistrów oraz plecaków idą naprzeciw wymaganiom stawianym przez najmłodszych i dostarczają na rynek produkty dedykowane specjalnie dla dzieci. Design plecaków dla pierwszoklasistów często nawiązuje do motywów oraz postaci z bajek. Popularne są także różnego rodzaju zwierzątka – głównie kotki, pieski i koniki, a także motywy sportowe i samochodowe – dedykowane dla chłopców. W przypadku dziewczynek często plecaki mają kolor różowy, co nie jest zbyt praktyczne, ponieważ zwłaszcza pastelowy odcień różu dość trudno będzie utrzymać w czystości. Nieco lepiej wygląda sytuacja w przypadku plecaków dla chłopców, ponieważ tutaj królują zazwyczaj ciemniejsze kolory.


Dobra organizacja to klucz do sukcesu

Wśród plecaków dziecięcych można znaleźć wiele różnych ciekawych modeli. Tornistry mają zazwyczaj dwie komory i sztywny format. Ma to plusy - np. równomierne rozłożenie ciężaru, ale i minusy, na czele których stoją zazwyczaj wąskie szelki i mała liczba komór. Liczba kieszonek i komór może być istotna, ponieważ kiedy dziecko nie dokręci butelki z wodą lub napojem i włoży je do komory gdzie są książki, może się niemile rozczarować. Osobna kieszeń na śniadanie, oddzielna komora na książki oraz specjalne boczne kieszonki na wodę to dobre rozwiązanie w przypadku najmłodszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.