Wiadomości z Rybnika

Optyk - dlaczego warto się do niego udać?

  • Dodano: 2019-10-24 13:00

Wzrok to bardzo ważny narząd, dlatego tak istotne jest jego regularne badanie. Warto wówczas udać się do optyka. Wizyta u tego specjalisty może pomóc odpowiedzieć nam na wiele pytań.

Czy lubimy badać wzrok?

To pytanie, które powinno każdemu zapalać lampkę kontrolną. Najnowsze badania nie są bowiem optymistyczne. 20% społeczeństwa nie wie bowiem, że ma wadę wzroku. Co ciekawe, blisko połowa Polaków twierdzi, że ma wadę lub chorobę oczu. Zmagać możemy się z różnymi schorzeniami. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm to tylko kilka z nich. Za ich rozwój jesteśmy sami sobie winni. Najczęściej bowiem reagujemy dopiero, gdy pojawią się określone symptomy. Przyczyn chorób oczu jest wiele. Czytamy przy nieodpowiednim świetle, nie chronimy oczu przed promieniami UVA i UVB przez cały rok, czy zbyt krótki sen to raptem kilka z listy zaniedbań. Zanim więc będzie za późno, to warto udać się do specjalisty. Wizyty u okulisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie umówimy też natychmiastowo. Swoje trzeba będzie odczekać w kolejce. Na prywatnego okulistę nie każdego z kolei stać. Na szczęście mamy jeszcze inne rozwiązania.

Optyk – czym się zajmuje?

Wzroku wcale nie musimy badać  w gabinecie okulistycznym. Wystarczy bowiem udać się do salonu optycznego. Wiele takich miejsc korzysta bowiem z usług optyka. To specjalista, który za pomocą specjalistycznej aparatury dokładnie zbada nas wzrok. Na podstawie wyników optyk pomoże nam dopasować soczewki okularowe, która następnie przygotuje dla nas. Może też to zrobić w oparciu o receptę wydaną przez okulistę. Optyk pomoże nam także dobrać oprawki, co ma  bardzo kluczową kwestię. Dobrze jest, gdy salon posiada zróżnicowaną gamę modeli. Takie miejsce znajdziesz pod tym linkiem https://bialaoptyka.pl/. Optyk pomoże ci rozeznać się w asortymencie i zrobi wszystko, by oprawki dobrze się nosiły. Jeśli będziemy mieć szczęście, to być może uda nam się trafić na dni, w których optyk wykonuje badania wzroku bez dodatkowych opłat. Salon optyczne często decydują się na taki krok, co zachęca Polaków do sprawdzenia stanu oczu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.