Wiadomości z Rybnika

Ogrzewanie podczerwienią - dlaczego warto się na nie zdecydować?

  • Dodano: 2022-12-28 11:00

Zapewnienie sobie komfortu cieplnego w domu lub mieszkaniu zwykle jest dla każdego z nas najwyższym priorytetem. Niemniej jednak z uwagi na stale rosnące ceny prądu, wiele osób stara się również zachować względną ekonomiczność zamontowanego systemu grzewczego. Stale więc poszukiwane są alternatywne rozwiązania w zakresie ogrzewania pomieszczeń, a jednym z lepszych może się okazać ogrzewanie działające na podczerwień. Dlaczego więc warto się na nie zdecydować?

Ogrzewanie na podczerwień a możliwa redukcja kosztów

Ogrzewanie domu lub mieszkania to oczywisty koszt, z którym większość z nas musi się pogodzić. Niemniej jednak w dobie stale rosnących cen prądu, trzeba sobie jasno powiedzieć, że ogrzewanie elektryczne przestało być ekonomicznym rozwiązaniem, a jego efektywność niejednokrotnie poddawana była pod wiele wątpliwości. Właśnie dlatego - jeśli zależy nam na redukcji kosztów - warto zwrócić uwagę na ogrzewanie na podczerwień. Dla przykładu warto zauważyć, że do ogrzania 10 metrów kwadratowych - w przypadku ogrzewania na podczerwień - wystarczy jedynie 650 W. Z kolei ogrzewanie elektryczne, do ogrzania takiej samej powierzchni potrzebuje aż 2000 W energii elektrycznej. Jak więc widać, oszczędności generują się samoczynnie.

Ogrzewanie na podczerwień jest całkowicie bezpieczne

Jeśli w domu mieszkają także małe dzieci, wówczas priorytetem dla każdego z rodziców jest zapewnienie im wysokiego poziomu bezpieczeństwa - także jeśli chodzi o samo ogrzewanie domu. Tradycyjne grzejniki wodne nigdy nie były najlepszym wyborem. Można było się o nie łatwo poparzyć, a dodatkowo cechowały się one dużą awaryjnością. Znów alternatywnym rozwiązaniem staje się wiec ogrzewanie na podczerwień. Dlaczego? Otóż z paneli nic nie może się ulotnić, a także nic nie może wyciec. Dodatkowo w momencie kontaktu, faktycznie poczujemy przyjemne ciepło, jednak panel na podczerwień nas - lub naszych dzieci - z pewnością nie oparzy.

Ogrzewanie na podczerwień jest wydajne

Ogrzewanie elektryczne często ogrzewało tylko i wyłącznie powietrze. Przez to stawało się ono suche, a także uciekało do góry, co zmuszało nas do "podkręcenia" grzejników, by zagwarantować sobie pożądany komfort cieplny. Jeśli jednak wybierzemy ogrzewanie na podczerwień, taki problem nie będzie więcej naszym zmartwieniem. Okazuje się, że panele grzeją elementy wnętrza, a nie samo powietrze. Dzięki temu ogrzewanie domu staje wydajne i efektywne, a komfort cieplny może zostać zachowany na o wiele dłużej, przy minimalizowaniu wydatków energetycznych.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.