Wiadomości z Rybnika

Odkurzacz bezprzewodowy do zastosowań domowych – jakie urządzenie wybrać?

  • Dodano: 2024-03-19 21:00

Odkurzacze bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich gospodarstw domowych. Nie powinno się też temu dziwić – eliminacja kłopotliwych kabli znacząco ułatwia czynności porządkowe, a także pozwala na manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Jednak odkurzacze bezprzewodowe występują w wielu różnych wariantach. Jakie są ich rodzaje i który z nich warto wybrać?

Dlaczego warto zainwestować w dobrej klasy odkurzacz zasilany akumulatorowo?

Podczas sprzątania solidny odkurzacz to jedno z najważniejszych urządzeń. Zakup odkurzacza bezprzewodowego to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Tego rodzaju urządzenia oferują wiele udogodnień, które pomagają utrzymać teren domostwa w idealnej czystości. Przede wszystkim odkurzacze bezprzewodowe całkowicie eliminują konieczność ciągłego przepinania urządzenia z gniazdka do gniazdka, co znacząco ułatwia sprzątanie dużych powierzchni, a także pozwala na dotarcie do wszystkich trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Na pochwałę zasługuje również niezwykle lekka i ergonomiczna konstrukcja. Ich korpusy są wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które pomimo swojej niewielkiej wagi zapewniają wysoką odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Znacząco ułatwia to sprzątanie, pozwalając zapomnieć o konieczności holowania za sobą ciężkiego i topornego odkurzacza sieciowego. Niska waga zachęca także do sprzątania dzieci, umożliwiając nauczenie ich pożytecznych umiejętności i zaszczepienie w nich nawyku dbania o czystość. Lekkość urządzeń bezprzewodowych – w szczególności odkurzaczy pionowych - docenią też osoby borykające się z problemami zdrowotnymi. Sprzęty te doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu w stosunkowo niewielkim stopniu obciążają układ kostny. Dobrej klasy odkurzacze akumulatorowe są też wyposażone w zaawansowane technologie. Ich sercem na ogół są nowoczesne silniki bezszczotkowe, które zużywają stosunkowo niewielkie ilości energii elektrycznej, zapewniając jednocześnie wysokie podciśnienie powietrza, czyli innymi słowy, moc ssącą. Pozwala to efektywnie usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia pokroju okruchów jedzenia, sierści zwierząt, drobinek kurzu, a także piasku oraz błota wnoszonego na podeszwach butów. Oprócz tego wiele odkurzaczy bezprzewodowych umożliwia też regulowanie mocy ssącej i dopasowanie jej do różnych typów powierzchni. Dzięki temu mogą one znacznie dłużej działać na jednym naładowaniu akumulatora i jednocześnie ciszej pracować. Odkurzacz bezprzewodowy może być także wyposażony w zaawansowane systemy filtracji powietrza, które zapewniają wyjątkową skuteczność separowania zanieczyszczeń oraz oczyszczania przepływającego przez urządzenie powietrza. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy jeden lub więcej domowników boryka się z problemami alergicznymi – w szczególności nadwrażliwością na drobinki unoszącego się w powietrzu kurzu.

Rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacze bezprzewodowe można podzielić na kilka głównych kategorii, z których każda odpowiada na specyficzne potrzeby użytkowników. Oto trzy najczęściej wybierane z nich – odkurzacze ręczne, pionowe oraz przemysłowe.

Odkurzacze ręczne

Ręczne warianty to najmniejsze i zarazem najporęczniejsze odkurzacze bezprzewodowe dostępne w ofercie dobrych sklepów z elektronarzędziami. Są one idealne do szybkiego sprzątania mniejszych zabrudzeń, takich jak okruchy na stole, sierść zwierząt na powierzchni paneli lub mebli, stłuczone naczynia czy ziemia wysypana z doniczki. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, bezprzewodowe odkurzacze ręczne są łatwe w przechowywaniu i można zawsze mieć je w zasięgu ręki. Umożliwia to szybkie zapanowanie nad bałaganem bez konieczności wyciągania większych sprzętów czyszczących.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacze pionowe to wszechstronne urządzenia, które łączą w sobie wygodę odkurzaczy ręcznych z mocą i efektywnością tradycyjnych odkurzaczy sieciowych. Są one zasilane wydajnymi akumulatorami, najczęściej zbudowanymi w oparciu o wydajne ogniwa litowo-jonowe o wysokiej pojemności. Dzięki temu zapewniają one wystarczającą ilość energii elektrycznej do napędzania wydajnych silników zdolnych do generowania wysokiej mocy ssącej. Dobrej klasy bezprzewodowe odkurzacze pionowe doskonale sprawdzą się podczas codziennego sprzątania całego domu. Można nimi czyścić podłogi, dywany (w tym również puchate warianty typu „shaggy”, a także wszelkiego rodzaju wykładziny. Ich konstrukcja umożliwia wygodne sprzątanie płaskich powierzchni bez konieczności pochylania się. Wiele modeli odkurzaczy pionowych może również zostać szybko przezbrojona i zamieniona w warianty ręczne. Zazwyczaj wystarczy tylko zdjąć z nich rurę teleskopową, a następnie zabrać się do pracy. To właśnie dlatego odkurzacze pionowe są tak często wybierane przez osoby ceniące sobie komfort oraz efektywność.

Odkurzacze przemysłowe

Bezprzewodowe odkurzacze przemysłowe to ciekawa kategoria urządzeń przeznaczonych do najcięższych prac związanych ze sprzątaniem. Używa się ich m.in. w warsztatach, na placach budowlanych, a także w przydomowych garażach. Charakteryzują się one wyjątkowo wysoką mocą ssania, dużą pojemnością zbiornika na zanieczyszczenia, a także dużą wytrzymałością na trudne warunki pracy. Dzięki temu mogą sprzątać resztki gruzu, kurzu budowlanego, pyłu powstałego podczas szlifowania stali i drewna, a nawet mokrych odpadów. Zasilane akumulatorowo odkurzacze przemysłowe zapewniają też długi czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Pozwala to używać je praktycznie w każdym miejscu, czyniąc z nich niezastąpione urządzenia podczas remontów oraz sprzątania powierzchni biurowych. Bezprzewodowe odkurzacze przemysłowe świetnie sprawdzą się też podczas sprzątania samochodów. Korzystając z nich, można z łatwością czyścić wnętrze kabiny oraz bagażnika, usuwając błoto, sierść zwietrząt, a nawet resztki wilgotnego błota.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (2)    dodaj »

  • Alicja

    Jak dla mnie iRobot nie ma sobie równych! teraz bez niego już nie wyobrażam sobie życia.

  • rita

    też potrzebuje jakiegoś odkurzacza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.