Wiadomości z Rybnika

Laptopy używane - kiedy warto się na nie decydować?

  • Dodano: 2019-10-15 11:30

Zakup sprzętu komputerowego to bardzo ważna decyzja. Dlatego warto ją odpowiednio przemyśleć. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę? Gdzie znaleźć dobry sprzęt w przystępnej cenie?

Jak kupić dobrego laptopa?

To pytanie, które zadaje sobie każdy użytkownik sprzętu komputerowego. Współczesny rynek jest bowiem przepełniony rozmaitymi wariantami komputerów. Bez problemu kupimy urządzenie za kilkaset złotych, ale i znajdziemy takie, które będą warte blisko dziesięć tysięcy. Wszystko więc zależy od naszego budżetu oraz przeznaczenia sprzętu. Ktoś, kto będzie używał laptopa do opłacania rachunków i przeglądania internetu, nie potrzebuje bowiem sprzętu przeznaczonego do graczy. I odwrotnie. Ktoś, kto chce grać w najnowsze gry nie kupi komputera bez dedykowanej karty graficznej. Dlatego tak ważne jest dostosowanie urządzenia do naszych potrzeb. Pracownik biurowy zwróci uwagę przede wszystkim na prędkość działania urządzenia i elementy ułatwiające pracę na nim. Mowa tu chociażby o matowej matrycy czy dodatkowych guzikach na klawiaturze. Gracz z kolei oprócz prędkości będzie chciał mieć zagwarantowane odpowiednie wrażenia wizualne oraz chłodzenie podzespołów. Na jeszcze inne aspekty zwrócą uwagę osoby często przemieszczające się. Dla nich najcenniejsza będzie lekkość oraz kompaktowość takiego urządzenia. Kiedy już określimy właściwości, na których nam najbardziej zależy, możemy przystąpić do poszukiwań. I wcale nie jesteśmy skazani na nowoczesne laptopy z marketów czy salonów komputerowych. Dobrym i niedrogim rozwiązaniem są bowiem komputery używane.

Laptopy używane – czy to opłacalny zakup?

Jeśli więc nie chcemy nadwyrężać naszego budżetu, powinniśmy postawić na laptopy używane. To rozwiązanie, które umożliwia nam zakup bardzo dobrego urządzenia w stosunkowo niskiej cenie. Wiele z takich komputerów zostało kupionych przez serwisy komputerowe od firm. Służyły one w biurach przedsiębiorstwa przez okres trwania kredytu leasingowego, po czym zostały zastąpione nowszymi modelami. Takie laptopy należą najczęściej do segmentu premium. Dlatego ich specyfikacja jest bardzo wydajna nawet po kilku latach od premiery. Serwisy nie mają też problemów z częściami zamiennymi, dzięki czemu mogą one wrócić na rynek. Takie laptopy używane znajdziesz np. w tym miejscu https://goodfrog.pl/Uzywane-c16. Urządzenia te są o wiele lepsze niż ich nowe odpowiedniki w tym samym przedziale cenowym. Dlatego chętnie sięgają po nie osoby wykorzystujące komputer do pracy biurowej. Serwisy sprzedają modele w pełni sprawne, dodatkowo nakładając na niego gwarancję. Mamy więc pewność, że nie kupujemy kota w worku.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.