Wiadomości z Rybnika

Jak golić okolice bikini i nie podrażnić skóry

  • Dodano: 2023-05-08 07:45, aktualizacja: 2023-05-11 16:00

Są oczywiście plusy zabiegów depilacji laserowej i wosku do bikini. Ale zawsze dobrze jest wiedzieć, jak golić okolice bikini. Najlepszy sposób usuwania włosków zależy od indywidualnej wrażliwości Twojej skóry.

 Golenie, woskowanie i depilacja laserowa to skuteczne sposoby usuwania włosów łonowych. Jeśli zdecydujesz się na depilację woskiem lub laserową, pamiętaj, aby zabiegi te były wykonywane przez profesjonalistę. Przeczytaj, jakie kroki powinieneś podjąć podczas golenia, a także wskazówki, jak golić okolice bikini bez podrażnień i wrastania włosów.

Przycinaj włosy

Jeśli twoje włosy są dłuższe niż około 1 cm, przytnij je jak najkrócej przed wejściem pod prysznic. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas podczas golenia, ale także unikniesz podrażnień i wrastających włosków.

Złuszczaj

Używając ściereczki, gąbki lub delikatnego peelingu, złuszczaj skórę na linii bikini. Jeśli masz skłonność do podrażnień, możesz chcieć złuszczyć ten obszar wcześniej, aby upewnić się, że włoski wyjdą czysto. Pomoże to usunąć martwy naskórek, który może gromadzić się w maszynce do golenia i prowadzić do podrażnień. Pamiętaj, żeby nie wybierać mocnego peelingu, bo może on jeszcze bardziej podrażnić skórę. Zamiast tego poszukaj delikatnego, bezzapachowego produktu przeznaczonego specjalnie do ciała.

Nałóż krem lub żel do golenia

Upewnij się, że skóra jest wilgotna, ale nie mokra - w przeciwnym razie krem do golenia może się z niej zsunąć. Lepiej jest używać żelu do golenia zamiast mydła lub płynu do mycia ciała, ponieważ jest on specjalnie opracowany, aby umożliwić delikatny poślizg maszynki.

Gol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów

Używając świeżej, czystej maszynki do golenia, napnij skórę i gol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Golenie maszynką w wielu kierunkach może prowadzić do zacięć i poważnych wrastań. Gol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, wykonując krótkie pociągnięcia. Dzięki temu unikniesz skaleczeń i wrastających włosków. Unikaj golenia nad podrażnionymi partiami skóry, ponieważ tarcie może pogorszyć stan skóry https://przepisykulinarne24.pl/

Wypłucz maszynkę

Upewnij się, że płuczesz ostrze maszynki pomiędzy kolejnymi pociągnięciami, ponieważ wszelkie kawałki przylepionych włosów lub osad z kremu do golenia mogą uniemożliwić jej działanie. Ciśnienie wody z kranu lub prysznica powinno załatwić sprawę.

Nawilżaj

Oto kolejny krok, który być może przyzwyczaiłeś się pomijać, ale który może mieć ogromne znaczenie: Pamiętaj o nawilżaniu po goleniu. Twoja skóra będzie sucha po całym procesie złuszczania, więc nawodnij ją bezzapachowym balsamem.

Niech golenie będzie ostatnim etapem rutyny pod prysznicem
Wyciąganie maszynki do golenia zaraz po wejściu pod prysznic to praktycznie proszenie się o szalejący przypadek poparzenia. Zamiast tego uczyń golenie włosów łonowych ostatnią czynnością, jaką wykonujesz. Da to mieszkom włosowym szansę na odpowiednie zmiękczenie, co znacznie zmniejszy ryzyko podrażnień.

Regularnie wymieniaj ostrza maszynki do golenia

Odpowiednie narzędzia robią różnicę. Użyj kremu do golenia bez intensywnych substancji zapachowych i pozostaw go na miejscu przez minutę lub dwie, żeby zmiękczyć włoski. Następnie weź świeżą maszynkę do golenia i przystąp do pracy. (Używanie starej i zużytej maszynki będzie w najlepszym wypadku nieskuteczne, a w najgorszym spowoduje wysypkę lub poparzenie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Darcia

    Początkowo to maszynką goliłam te okolice, później chodziłam na usuwanie włosków pastą cukrową a teraz jestem po serii fotodepilacji w depilconcept. Szkoda tylko że na tą metodę się wcześniej nie zdecydowałam, ale cóż. Lepiej późno niż wcale.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.