Wiadomości z Rybnika

Co powinieneś wiedzieć na temat pościeli dla dziecka?

  • Dodano: 2017-09-15 11:00, aktualizacja: 2018-08-27 15:30

Pościel dla dziecka to ważny temat do omówienia dla przyszłych rodziców lub takich, którzy mają dzieci. Każdy troskliwy rodzic ma na celu, by dzieci rozwijały się zdrowo, pragną również zadbać o zdrowy sen dziecka, dlatego też niezwykle ważne jest to na czym i pod czym śpią nasze pociechy.

Przy wyborze pościeli należy uwzględnić następujące czynniki:

1. wiek i wzrost dziecka,
2. czy dziecko cierpi na alergie lub inne uczulenia.
3. uwzględnienie pór roku i zmieniających się stale temperatur.

Wiek dziecka oraz jego wzrost jest niezwykle ważny przy wyborze pościeli. Inną pościel przeznaczymy dla noworodka, a inną do większego malucha, czy starszaka.

Przy wyborze pościeli dla noworodka warto zwrócić uwagę na wypełnienie kołderki, użyte tekstylia oraz wielkość. Jeśli rodzice zdecydują się na kołdrę ważne jest, by była to kołderka antyalergiczna, wykonana z wysokiej jakości bawełny i żeby nie była ona duża. Należy także pamiętać, że kołderka czy niewielki kocyk może zsunąć się podczas snu dziecka, warto więc zastanowić się nad zastosowaniem czegoś zupełnie innego jak becik czy rożek. Tego rodzaju pościel gwarantuje maluszkowi nie tylko wygodny, bezpieczny, ciepły sen w łóżeczku ale również na spacerze w wózeczku.

Becik czy rożek jest gwarancją stabilnego i bezpiecznego podnoszenia noworodka. Na rynku dostępne są do wyboru różne rodzaje becików i rożków. Przy wyborze najodpowiedniejszego należy się kierować przede wszystkim porą roku, dostępne są rożki z grubszym wypełnieniem na zimę oraz cieńszym na lato.

Przy wyborze pościeli dla starszego dziecka warto zaopatrzyć się w pościel o większym rozmiarze. Starsze dzieci w przeciwieństwie do noworodków mogą a nawet wykazują chęć korzystania z poduszeczki czyli pełnego wyposażenia pościeli. Poduszka powinna być w miarę płaska oraz miękka, co gwarantuje prawidłowe ułożenie główki dziecka. Natomiast kołderka powinna przewyższać wzrost dziecka. Najczęściej zainteresowaniem cieszy się rozmiar kołderki o wymiarach 100x135. Większa pościel na pewno posłuży dziecku na parę lat życia.

Dobry wybór pościeli dla dziecka powinien opierać się na wiedzy o użytych tekstyliach. Zdrowa pościel powinna być przede wszystkim antyalergiczna (bez puchu czy pierza), powinna być oznaczona certyfikatem Oeko-Tex Standard, zapewniającym o użyciu bezpiecznych materiałów, przeznaczonych do produkcji pościeli oraz poszewek. Decydując się na pościel każdy rodzic powinien wziąć pod uwagę porę roku. W porze zimowej warto zaopatrzyć się w kołdrę z gęściejszym wypełnieniem, a na lato z cieńszym. Obecnie na rynku dostępne są także kołderki wielosezonowe, które idealnie sprawdzą się w porze letniej i zimowej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.