Wiadomości z Rybnika

Zmiana organizacji ruchu na ul. Kominka

  • Dodano: 2022-03-14 06:30, aktualizacja: 2022-03-13 11:55

W związku z planami zmiany zagospodarowania przestrzeni publicznej w dzielnicy Maroko-Nowiny od 16 do 23 marca br. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ul. kard. B. Kominka.

Niektóre z proponowanych rozwiązań zakładają możliwość wprowadzenia ruchu jednokierunkowego oraz rotacyjnych miejsc postojowych.

Zmiana w organizacji ruchu

W związku z tym od 16 do 23 marca br. odcinek ul. kard. B. Kominka od skrzyżowania z ul. Marokanów do zjazdu na parking kościelny będzie jednokierunkowy. Ruch od ulicy Budowalnych aż po wjazd na parking kościelny pozostanie bez zmian.

Miejsca parkingowe zlokalizowane przy ul. kard. B. Kominka – pomiędzy ul. Marokanów, a przejściem dla pieszych – objęte zostaną ograniczeniem czasowym parkowania do 45 minut.

W okresie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu prowadzone będą obserwacje i pomiary ruchu.

Rozwiązania dotyczące odseparowania ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego oraz rotacyjne miejsca postojowe pozwalają na znaczną poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu oraz poprawę standardów jakości przestrzeni, mam na myśli nowe nasadzenia drzew czy zieleńce. Takie rozwiązania jednak wiążą się ze zmianami w zakresie samej organizacji ruchu i mają znaczący wpływ na okoliczne ulice oraz samych mieszkańców. W związku z powyższym musimy podejść do każdego proponowanego rozwiązania „na chłodno” i przeprowadzić wnikliwą analizę wszystkich proponowanych wariantów. Zebrane informacje pozwolą na merytoryczną dyskusję w trakcie rozmów z mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i właścicielami  okolicznych nieruchomości – wskazuje radny Radosław Knesz, Przewodniczący Komisji Transportu i Mobilności Miejskiej Rady Miasta Rybnika.

Uwagi do nowej organizacji ruchu można pisać na adres mailowy: drogi@um.rybnik.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również