Wiadomości z Rybnika

Zanieczyszczenie Nacyny w Rybniku. Pojawiły się nowe informacje!

  • Dodano: 2023-09-22 10:00

W poniedziałek, 18 września, do Nacyny przedostała się substancja, która spowodowała zanieczyszczenie rzeki. Poszczególne służby działają w ramach swoich kompetencji.

Kolejne informacje w sprawie Nacyny w Rybniku

20 września br. zlokalizowano wypływ ścieków sanitarnych z przepompowni ścieków „Odległa” w Radlinie, eksploatowanej przez PWiK w Wodzisławiu Śląskim, do potoku „biertułtowskiego” przy ulicy Odległej, który po połączeniu z potokiem „popielowskim” jest dopływem rzeki Nacyny, a jego ujście znajduje się w okolicach ulicy Akacjowej w Rybniku.

W związku ze zwiększeniem ilości zanieczyszczenia na powierzchni rzeki Rudy, w szczególności na terenie dzielnicy Stodoły, w dniu 21 września br. odbyło się spotkanie służb: przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz pracowników Urzędu Miasta Rybnika w celu ustalenia dalszego sposobu działania poszczególnych służb w ramach swoich kompetencji.

Pobrano próbki do badań przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach oraz PGW Wody Polskie. Komenda Miejska Policji w Rybniku prowadzi działania operacyjno-rozpoznawcze, a Państwowa Straż Pożarna w Rybniku założyła rękawy sorpcyjne na rzece. Wyznaczone wydziały Urzędu Miasta Rybnika zajmują się ustaleniem sposobu odprowadzania ścieków przemysłowych, wód opadowych, sposobem zagospodarowania odpadów, a Rybnickie Służby Komunalne przeprowadzą inspekcję telewizyjną studzienek kanalizacyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również