Wiadomości z Rybnika

XXVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Eliminacje w Rybniku

  • Dodano: 2020-10-20 06:30, aktualizacja: 2020-10-19 21:23

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na eliminacje do XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

XXVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie odbędzie się w dniach:

  • 7-27 grudnia 2020 r.  - I etap Festiwalu.
  • 7 do 9 stycznia 2021 r. - II etap Festiwalu - przesłuchania finałowe.
  • 10 stycznia 2021 r. - Koncert Galowy. 

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 30 listopada 2020 r.
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie http://mfkip.pl/rejestracja i przesłania pliku nagrania wideo.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu, który przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia za wyjątkiem uczniów klas wokalnych). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat.

Zasady

Uczestnicy Festiwalu prezentują trzy dowolnie wybrane kolędy lub pastorałki (soliści i duety dwie) w tym jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę. Dopuszcza się możliwość użycia podkładu muzycznego. W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut (soliści i duety) lub 15 minut (zespoły i chóry). 

Eliminacje do tegorocznej edycji konkursu trwać będą w dniach 7-27 grudnia br. w formie zdalnej - komisje w ośrodkach regionalnych będą oceniały nagrany i przesłany materiał, a najlepsi uczestnicy zostaną do kolejnego zakwalifikowani etapu.

Przesłuchania eliminacyjne w rejonie rybnickim planowane są w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach w środę 9 grudnia 2020 r. (w zależności od sytuacji epidemiologicznej na żywo lub hybrydowo). 
Po I etapie Festiwalu wyniki z przesłuchań eliminacyjnych będą opublikowane na stronie internetowej Festiwalu https://mfkip.pl/.

Finał zaplanowano w dniach 7-9 stycznia 2021 r. (o ile przepisy epidemiczne nie zostaną zaostrzone) będzie umożliwiał występ w specjalnie przygotowanych sześciu miejscach w Polsce (Będzin, Bydgoszcz, Goleniów, Lublin, Warszawa i Wrocław). Występy dzięki transmisji na żywo oceniać będzie znajdująca się w Będzinie komisja. Kilka lokalizacji zapewni możliwość odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia sceny przed każdym występem.

Szczegóły dotyczące Festiwalu (warunki zgłoszenia, warunki uczestnictwa, przebieg festiwalu, regulamin jury, nagrody i wyróżnienia) znajdują się w regulaminie na stronie: https://mfkip.pl/regulamin

XXVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Eliminacje w Rybniku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również