Wiadomości z Rybnika

Wsparcie dla rybnickich Ukraińców

  • Dodano: 2022-01-14 08:30, aktualizacja: 2022-01-14 08:39

Od 18 stycznia, w co drugi wtorek, w punkcie Halo!Rybnik, odbywać się będą cykliczne dyżury informacyjne dla osób posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim.

W trakcie spotkań, adresowanych głównie do mieszkających w Rybniku Ukraińców, zainteresowani będą mogli uzyskać m.in. informacje związane z funkcjonowaniem Urzędu Miasta Rybnika.

Wtorkowe spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie w godz. 15.00-18.00.

Statystyki

Szacunkowo, w Rybniku mieszka lub pracuje ponad 10 tys. obywateli Ukrainy – większość z nich nie posługuje się biegle językiem polskim, dlatego miasto stara się pomóc im w zaaklimatyzowaniu się w Rybniku czy w załatwianiu podstawowych spraw urzędowych.

Wtorkowe dyżury w Halo!Rybnik pełnić będzie Mykhailo Solovienko, który od ubiegłego roku pracuje w rybnickim magistracie, zajmując się m.in. tłumaczeniem na ukraiński strony www.rybnik.eu.

- Mieszkający w Rybniku Ukraińcy będą mogli pytać o wszystko, co ich interesuje, a ja będę zbierał informacje, przekazywał w urzędzie i próbował im pomóc. Chcę dzielić się swoim doświadczeniem, które zdobyłem podczas 5 lat życia w Polsce – zapewnia Mykhailo Solovienko.

Pierwsze spotkanie w Halo!Rybnik już w najbliższy wtorek, 18 stycznia, w godz. 15.00 do 18.00 w Punkcie Informacji Turystycznej Halo!Rybnik, przy ul. Sobieskiego 20.

18 січня в привіт! Рибник, який знаходиться за адресою Яна III Собеського 20,
розпочнуться циклічні інформаційні зустрічі для людей,
які послуговуються українською та російською мовами
Під час прийому можна отримати інформації пов’язані з роботою Міської Ради.
Перші зустрічі відбудуться з 15.00 до 18.00 18 січня та 1 лютого

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również