Wiadomości z Rybnika

Władze Rybnika szukają choinki na Rynek!

  • Dodano: 2023-10-25 09:15

Choć potocznie nazywa się ją choinką, władze Rybnika szukają jodły lub świerku srebrnego o wysokości 10-12 m, z jednym pniem, pięknym pokroju, regularnym kształcie i bez widocznego posuszu.

Poszukiwania choinki na rybnicki Rynek

Jeżeli takie właśnie drzewo rośnie na Waszej nieruchomości, a chcielibyście, by pięknie udekorowane ozdobiło tegoroczny świąteczny rynek, skontaktujcie się z rybnickim Zarządem Zieleni Miejskiej. Od wielu lat rybnicką tradycją jest, że bożonarodzeniowy rynek zdobi choinka przekazana przez jednego z mieszkańców. Niestety w tym roku jest z tym problem.

- Oględziny zgłoszonych przez mieszkańców choinek wykazały trudności w postaci pozyskania ich w całości z powodu np. okalających je przewodów nadziemnych lub zbyt potężnych parametrów czy wielopniowości – wyjaśnia Hanna Wieczorek, kierownik Działu Terenów Zieleni rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

Choinka, która mogłaby stanąć na rynku, powinna rosnąć w miejscu o dobrym dostępie sprzętowym i możliwości wyciągnięcia jej w całości bez uszczerbku z posesji po wycince.

Czasu coraz mniej, bo ze względu na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, roku choinka musi zostać ustawiona na rynku przed 25 listopada.

Kontakt:

  • Zarząd Zieleni  Miejskiej
  • tel. 32 424 88 38, 32 424 94 05, 32 424 93 26
  • e-mail: zzm@zielen.rybnik.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również