Wiadomości z Rybnika

Wernisaż wystawy "Lokomotywa" w Rybniku. Sprawdź szczegóły!

  • Dodano: 2023-08-16 10:00

Wernisaż wystawy fotograficznej "Lokomotywa" odbędzie się w dniu 19 sierpnia o godzinie 16:00 w halo! Rybnik przy ul. Sobieskiego 20. To niezwykłe wydarzenie, które przybliży nam interpretację wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" za pomocą obiektywu Sympatycznego Klubu Fotograficznego.

Julian Tuwim w obiektywie fotografów

Wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima to klasyczne dzieło literatury dziecięcej, które wpisuje się w wyobraźnię każdego czytelnika. Teraz, dzięki twórczości fotografów Sympatycznego Klubu Fotograficznego, będziemy mieli okazję doświadczyć tej poezji w zupełnie nowy sposób. Autorzy zdjęć, m.in. Beata Lubszczyk, Alina Smołka, Krystyna Fiodorowicz, Czesława Brańska, Aleksander Fros, Mariusz Panek, Paweł Moskwa, Patryk Kaworek, Krystian Sobik oraz Ilona Ledwoń-Bularz, przedstawiają sceny i motywy z wiersza poprzez swoje obiektywy.

Odsłona wiersza w kadrze fotograficznym

Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie ukazujące elementy wiersza "Lokomotywa", takie jak kufry, stoły czy szafy, które w oryginalny sposób oddają wyobrażenie zawarte w wierszu Juliana Tuwima. Ta artystyczna interpretacja poezji to okazja do zobaczenia znanych słów w zupełnie nowym świetle, poprzez kreatywne spojrzenie fotografów.

Wernisaż wystawy "Lokomotywa" w Rybniku. Sprawdź szczegóły! / fot. halo! Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również