Wiadomości z Rybnika

Warsztaty podczas Festiwalu Szczęścia w Rybniku. Poznaj szczegóły!

 • Dodano: 2023-05-24 07:00, aktualizacja: 2023-05-24 08:21

halo! Rybnik zaprasza do zapoznania się z warsztatami, które odbędą się w trakcie Festiwalu Szczęścia.

Program warsztatów

29.05 GODZ. 19.00 "UMYSŁ SZCZĘŚLIWY”

MIEJSCE: HALO! RYBNIK

PROWADZENIE: DOMINIKA BĄCZEK

 • Warsztat UMYSŁ SZCZĘŚLIWY to propozycja dla tych, którzy chcą w życiu pozwolić sobie na więcej. To dwugodzinne spotkanie może stać się albo odskocznią od codzienności, albo kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju osobistego.
 • Poznana ZASADA 3S może przyczynić się do rozpoczęcia najtrudniejszej podróży życia – tej z naszego umysłu do naszego serca. Natomiast KOTWICA CHWIL SZCZĘŚLIWYCH może przydać się w dryfowaniu po meandrach różnych sytuacji, które spotykają Was w życiu.
 • Dominika Bączek: trener wewnętrzny z kompetencji miękkich; pasjonatka podróży i rozwoju osobistego; certyfikowany trener zmiany  FB i IG – dominika_sens_fullness

30.05 GODZ. 19.00 "ODDECH I JOGA TWARZY"

MIEJSCE: YogaRybnik.com, UL. KOŚCIELNA 4/7

PROWADZENIE: ELWIRA ZEMBRZUSKA

 • Joga twarzy to metoda ćwiczeń twarzy polegająca na holistycznym podejściu do ciała, łącząca elementy ćwiczeń twarzy z odpowiednim oddechem, postawą ciała, elementami diety oraz nauką świadomej mimiki twarzy.
 • Elwira Zembrzuska: Nauczyciel, terapeutka ruchem, yogą i oddechem, artysta plastyk, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com, WWO, samodzielna mama, zafascynowana dobrym dizajnem, mądrością natury, ziołolecznictwem, terapią bańkami, akupresurą. Projektuje, maluje, wystawia. Pracuje jako nauczyciel yogi, rysunku i malarstwa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw malarskich i witrażowych oraz nagród i wyróżnienie za projektowanie na konkursach międzynarodowych. 

31.05 GODZ. 17.00 "PRZEBUDZENIE KRĘGOSŁUPA" 

MIEJSCE: Powiatowa i  Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

ul. Szafranka 7

PROWADZENIE: BOGUMIŁA MOSKWA

 • Będzie to sesja poświęcona uwalnianiu napięć zlokalizowanych wzdłuż kręgosłupa. Poprzez wykorzystanie grawitacji, fali oddechu, uważności, wizualizacji uwalniamy ciało od nagromadzonego stresu, pobudzamy cyrkulację energii w ciele, uwalniamy uzdrawiająca energię dana każdemu z nas z natury.

"W praktyce jogi wszystkim pozycjom towarzyszy oddech. Podczas wydechu kręgosłup rozciąga się i wydłuża bez wysiłku. Zamiast ściskać i pchać, uczymy się rozciągać i wydłużać. Wydłużanie i rozciągnie możliwe jest dopiero wtedy, gdy skończy się ściskanie i pchanie. Na tym polega przemiana. Nie nastąpi ona jednak, dopóki mięśnie uruchamiane będą poprzez naprężenie i wysiłek. Ich praca jest o wiele bardziej efektywna, gdy działają w zgodzie z oddechem i grawitacja."  - zapowiadają organizatorzy.

 • Bogumiła Moskwa: nauczycielka jogi powięziowej. Ukończyła Studia Podyplomowe na kierunku „Joga w profilaktyce i terapii” w GWSP w Chorzowie oraz szkolenie nauczycielskie „Joga powięziowa – model integralny” w Krakowie pod kierunkiem Wojciecha Karczmarzyka. Praktykuje jogę od 2011 roku, regularnie uczestniczy w warsztatach pogłębionej praktyki i seminariach. Aktualnie w trakcie szkolenia jogi powięziowej II stopńia w Krakowie.

31.05 GODZ. 19.00 "MUZYKOTERAPIA GŁOSEM"

MIEJSCE: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. Szafranka 7 

PROWADZENIE: MARIOLA RODZIK-ZIEMIAŃSKA

 • Muzykoterapia Głosem to praktyka ciała, głosu i oddechu, uwalniająca nadmiar stresu, przeciwdziałająca wypaleniu, także zawodowemu, wspierająca w odkrywaniu osobistej drogi ku spełnieniu, ku życiu w własnej prawdzie!
 • Mariola Rodzik-Ziemiańska: trenerka rozwoju osobistego, muzykoterapeutka głosem, aktorka pieśni. Terapeutka prowadząca warsztaty „Muzykoterapii Głosem” w Szałasie Rozwoju w Rybniku oraz w U-zdrowisku w Jastrzębiu Zdroju; wokalistka Projektu Mrzenie oraz formacji Zawiało; założycielka Portu Sztuki; konferansjerka i koordynatorka wydarzeń społecznych, artystycznych i biznesowych; starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej prowadząca Teatr Korzeni, Galerię pod Oknem i Silnik Poezji w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. 

Wykształcenie:

 • certyfikowana Trenerka Zrównoważonego Rozwoju EQF 5 – Szkoła Trenerów MERITUM w Katowicach,
 • certyfikowana Terapeutka Metody Muzykoterapii Integralnej – ASTO we Wrocławiu,
 • Aktorka Pieśni – Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Kurs Ziemia-Pieśń,
 • mgr inż. Geoinżynierii – Politechnika Wrocławska, Wydział Górnictwa i Geologii.
 • Odbyła wiele szkoleń i warsztatów, m.in.: Porozumienie bez przemocy NVC, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Świadome oddychanie, Terapia Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy ACT), a także szkolenia psychologiczne, muzykoterapeutyczne, pracę z ciałem i oddechem, praktyki aktorskie i wokalne z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

1.06 GODZ. 16.00 CZAROWNICUJĄCY DZIEŃ DZIECKA 

PROWADZENIE: WITCH EVENT

MIEJSCE: HALO! RYBNIK

WSTĘP BEZPŁATNY

 • Na dzieci będą czekać atrakcje na stoisku Wesołych Wiedźm- dobre wróżby, zaklęcia i pogodna magia.

2.06 GODZ. 18.00 "TWÓRCZA MOC DOTYKU- WARSZTATY PRACY Z GLINĄ"

MIEJSCE: HALO! RYBNIK

PROWADZENIE: ZUZANNA ŁAPKA

 • Każdy uczestnik będzie miał szansę poznać techniki i stworzyć RZEŹBĘ INTUICYJNĄ z czucia, podążania za swoim wewnętrznym kompasem. Stworzone dzieła będą do dyspozycji uczestników. Pracować będziemy z gliną a towarzyszyć nam będzie specjalnie przygotowane tło muzyczne. Obszar działań warsztatowych zaczerpniętych ze sztuk interdyscyplinarnych, rzeźby, oraz Arteterapii. Celem warsztatów jest: pogłębienie kontaktu ze swoim ciałem, rozładowanie napięcia w ciele i umyśle, rozwijanie kreatywności i abstrakcyjnego myślenia, pogłębienie wrażliwości na swoje zmysły.
 • Zuzanna Łapka - z zawodu aretetrapeutka, artystka wizualna, performerka. Tworzy autorskie warsztaty na których pracuje z ekspresją twórczą, medytacją, ruchem. Wykorzystuje zróżnicowane formy sztuki, moc kontaktu z naturą, oraz mądrość wschodu (mindfulness). Jej prace twórcze mają na celu zbliżać odbiorcę do pełnego doświadczenia teraźniejszości, poszerzać moc kreatywności oraz zbliżać ciało do uważnego czucia, bycia wyostrzając każdy ze zmysłów.

2.06 GODZ. 20.00 „TANIEC INTUICYJNY-OŻYWIENIE”

MIEJSCE: HALO! RYBNIK

PROWADZENIE: ZUZANNA ŁAPKA

 •  Wytańcz stopami, dłońmi, biodrami, głową... wyraź emocje, puść kontrolę, twórz z intuicji ciała. Taniec prosto z czucia. Prowadzić będą nas muzyczne brzmienia, oddech, ekspresja. Warsztaty dedykowane są dla młodzieży i dorosłych, każdego kto ma ochotę doświadczyć takiego spotkania z tańcem intuicyjnym. Nie są wymagane żadne umiejętności taneczne.
 • Zuzanna Łapka - z zawodu aretetrapeutka, artystka wizualna, performerka. Tworzy autorskie warsztaty na których pracuje z ekspresją twórczą, medytacją, ruchem. Wykorzystuje zróżnicowane formy sztuki, moc kontaktu z naturą, oraz mądrość wschodu (mindfulness). Jej prace twórcze mają na celu zbliżać odbiorcę do pełnego doświadczenia teraźniejszości, poszerzać moc kreatywności oraz zbliżać ciało do uważnego czucia, bycia wyostrzając każdy ze zmysłów.

4.06 GODZ. 11.00 "CZY ISTNIEJE RECEPTA NA SZCZĘŚCIE?”

MIEJSCE: POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, UL. SZAFRANKA 7

PROWADZENIE: WIOLETTA FAŁDA ORAZ LIDIA BIAŁECKA 

 • Osiągnięcie szczęścia jest największą potrzebą i życiowym celem każdego z nas.  Czy szczęście to brak NIEszczęść? Czy szczęście jest rzeczą daną? Okazuje się, że jego poczucie możemy w sobie budować. Często szczęście można znaleźć w drobiazgach, których na co dzień nie zauważamy. Spróbujemy to zmienić. Między innymi nad takimi zagadnieniami zastanowimy się na warsztatach i sprawdzimy, co na to nasza podświadomość. Zapraszamy na chwilę z refleksją, ruchem, śmiechem i oddechem.
 • Wioletta Fałda - pedagog, trener warsztatów psychospołecznych, streetworker, animator. Na co dzień pracuje z młodzieżą "na ulicy"  oferując im swój czas, wsparcie i zrozumienie. Regularnie też spotyka się z seniorami w rybnickim klubie seniora, gdzie prowadzi m.in. zajęcia arteterapii. Od 8 lat prowadzi również warsztaty psychoedukacyjne dla różnych grup społecznych. Niewątpliwie praca jest jej pasją.  Rodzina, kontakt z ludźmi, pomaganie innym, edukacja, ciągłe zmiany i  kreatywnie spędzany czas sprawiają, że jest szczęśliwym człowiekiem.
 • Lidia Białecka - trener rozwoju osobistego i jogi śmiechu, która tę technikę poznała w Indiach ponad 3 lata temu i od tego czasu prowadzi regularne zajęcia śmiechoterapii „Seniorze weź głęboki oddech” w Teatrze Ziemi Rybnickiej.  Swoje warsztaty kieruje również do dzieci oraz firm. Łączy ze sobą elementy śmiechu, głębokiego oddechu, ruchu spontanicznego  oraz relaksacji dźwiękowej na żywo. Taki zestaw pozwala spojrzeć z dystansem na swoje problemy i dostarcza natychmiastowy koktajl hormonów szczęścia. Od lat pracuje w rybnickiej kulturze, pełniąc aktualnie obowiązki kierownika halo! Rybnik. Jak podkreśla – praca to jej pasja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również