Wiadomości z Rybnika

Warsztaty artystyczne dla nauczycieli w Miejskim Domu Kultury w Rybniku

  • Dodano: 2023-07-07 10:45

W tygodniu rozpoczynającym wakacje, nauczyciele Miejskiego Domu Kultury w Rybniku przygotowali wzajemnie dla siebie cykl warsztatów.

Nauczycielskie warsztaty w rybnickim MDK

We wtorek, 27 czerwca, odbyły się pierwsze, warsztaty arteterapeutyczne w czterech kolorach „Bajka emocjonalna”. Nauczyciele podzieleni na cztery grupy w kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym – wykonali plastyczne wizje emocji – mniej lub bardziej fantastycznych, które potem w formie krótkiej scenki przedstawili sobie nawzajem. Warsztaty spełniły swoje arteterapeutyczne zadanie – począwszy od zaangażowania manualnego i umysłowego, aż po wyzwolenie wielu pozytywnych emocji wśród wszystkich uczestników.

Twórcze spotkanie nauczycieli

W środę nauczyciele brali udział w rytmiczno – muzycznych zajęciach. Poznali proste zabawy rytmiczne. Przekonali się, że ludzkie ciało to świetny instrument perkusyjny! Klaskanie w dłonie, pstrykanie na palcach, tupanie i inne aktywności pozwoliły nauczycielom wydobyć niezwykłe efekty muzyczne.

Każdy z uczestników zrobił z gliny swoją własną miskę, paterę.

Zwieńczeniem całego tygodnia były zajęcia w plenerze w pięknej scenerii. Tematem warsztatów było: Smak i zapach (i cała reszta zmysłów) jako impuls do twórczego działania w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również