Wiadomości z Rybnika

Wakacje z rybnicką biblioteką

  • Dodano: 2022-06-22 07:00, aktualizacja: 2022-06-21 21:33

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ciekawe propozycje przygotowała zarówno Biblioteka Główna, jak i biblioteczne filie.

Harmonogram

  • Klub Poszukiwaczy Przygód – Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7

Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat będą się odbywać w Oddziale dla dzieci i młodzieży, w każdy lipcowy i sierpniowy wtorek (dzieci 6-8 lat) oraz czwartek (dzieci 9-11 lat), od godz. 11:00 do 13:00. Zaplanowano dwa turnusy (lipiec i sierpień). Zapisy na poszczególne turnusy przyjmowane są od 13 czerwca w godzinach pracy biblioteki, w Oddziale dla dzieci i młodzieży osobiście lub telefonicznie (tel. 32 422 35 41, wew. 3)

  • Wierzbowa Czytelnia na Smolnej - Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (Smolna)

W lipcowe i sierpniowe bezdeszczowe piątki, od godz. 15:00 do 16:30 biblioteka w dzielnicy Smolna zaprasza czytelników do plenerowej Wierzbowej czytelni na Smolnej. Pod wierzbą, w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki będzie można czytać książki i prasę. Można przyjść z własną lekturą. Najmłodszych czytelników zapraszamy wraz z opiekunami.

Zgadnij, gdzie czeka na Ciebie sowa? - Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski)

W ramach zaplanowanej na lipiec i sierpień wakacyjnej zabawy bibliotecznej „Zgadnij, gdzie czeka na ciebie sowa?” młodzi czytelnicy będą poszukiwali sów z kolorowego filcu, gliny lub modeliny, wykonanych przez dzieci z działającej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski Placówki Wsparcia Dziennego. Sowy będą ukryte w sąsiedztwie bibliotecznej Filii nr 4. Wskazówki ułatwiające ich lokalizację będzie można otrzymać w Filii nr 4 oraz na jej facebookowym profilu Odczytajmy Paruszowiec.  

  • Wakacyjne spotkania z księżniczką – Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski)

14 lipca i 11 sierpnia o godz. 10:30, Filia nr 4 zaprasza na Spotkanie z książeczką - zajęcia animacyjne dla dzieci w wieku 0-3 z elementami biblio - i arteterapii oraz sensoplastyki. Spotkania z książeczką to zajęcia adresowane do rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat, pragnących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie możliwości i potrzeb rozwojowych małego dziecka. Każde spotkanie rozpoczyna się głośnym czytaniem odpowiednio dobranej literatury dla najmłodszych. Następnie odbywają się rozwijające zajęcia animacyjne.

  • Bajkowy Ogród Malucha - Filia nr 18, ul. Orzepowicka 14 B (Nowiny, plac zabaw, pomiędzy blokami nr 37, 39 i 22)

W tym roku plenerowe zajęcia w ramach Bajkowego ogrodu malucha zorganizowane zostaną pod hasłem: „Biblioteczna matematyka”. Matematyczne gry i zabawy w plenerze będą odbywać się  w lipcu i sierpniu na placu zabaw przy ul. Orzepowickiej, w poniedziałki i czwartki od godz. 10:00 do 12:00 (tylko przy sprzyjającej pogodzie). 

W ramach zajęć zaplanowano dwa plenerowe teatrzyki, które wystawi grupa teatralna Bajkowe Skarbki Śląska:

  1. 4 lipca (poniedziałek), godz. 10:00 „Opowieść o dwóch siostrach”, przedstawienie połączone z muzyczno-teatralnymi animacjami.
  2. 8 sierpnia (poniedziałek) godz. 10:00 „Przygody kapryśnej królewny” przedstawienie z elementami gwary śląskiej oraz muzyczno-teatralnymi animacjami.
  • Biblioteka pod chmurką – Filia nr 9 (Boguszowice Stare, ul. Karskiego 29B)

Filia na 9 zaprasza dzieci w wieku 6 – 11 lat do Biblioteki pod chmurką, czyli na zajęcia ruchowe i literacko-plastyczne. Zajęcia organizowane będą  w bibliotecznym ogrodzie przy ul. Karskiego 29B, w lipcowe czwartki od godz. 10:00 do 12:00.

Wakacje z rybnicką biblioteką / fot. PiMBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również