Wiadomości z Rybnika

W cieniu Everestu - spotkanie i prezentacja podróżnicza w Rybniku

  • Dodano: 2022-01-12 06:30, aktualizacja: 2022-01-11 22:46

Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek zapraszają na cotygodniowe spotkania podróżnicze w cyklu "Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku".

18 stycznia 2022 r. o 19-tej odbędzie się prezentacja  Magdy Lassoty - pt. "W cieniu Everestu". Wstęp na prezentację podróżniczą to jedyne 10 zł/os.

O spotkaniu

Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni, profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia, sławy i pieniędzy, łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko, a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię, każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami, wrażeniami, ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze. Co roku setki wspinaczy przybywają do Nepalu, by podjąć próbę wejścia na najwyższą górę świata. Magda Lassota postanowiła dowiedzieć się, kim są ci ludzie, co ich motywuje, o czym marzą, czego się boją. Dzięki porywającym historiom i niezwykłym fotografiom zabiera nas w świat Everestu jakiego dotąd nie znaliśmy. Jej książka pt. "W cieniu Everestu" to fascynujący reportaż z dwumiesięcznego pobyty w bazie pod Everestem na wysokości 5364 m n.p.m. To opowieść o everestowskiej gorączce, faktach i mitach, skandalach, kolejkach na szczyt i zwyczajnej codzienności. Także o tych, bez których to wszystko nie byłoby możliwe: szerpach, zagranicznych przewodnikach, właścicielach agencji, lekarzach i ratownikach. To przede wszystkim opowieść o ludziach. O życiu i śmierci.

Uwaga! Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki "W cieniu Everestu" z autografem jej autorki.

Magda Lassota z zawodu jest tłumaczką, ale w ostatnim czasie głównie podróżuje, fotografuje i pisze. Jest autorką książki „W cieniu Everestu". Kocha góry i choć największy sentyment ma do naszych polskich Tatr i Masywu Śnieżnika, to Himalaje stały się celem jej wypraw. W 2018 roku w Nepalu zrealizowała swój pierwszy fotoreportaż - "To nie jest kraj dla słabych ludzi". Natomiast wiosną 2019 roku zrobiła kolejny himalajski projekt „W Cieniu Everestu". Magda opowiada o Himalajach w radiu i telewizji, jej artykuły i zdjęcia publikowane są m.in. przez National Geographic Polska czy Górski Magazyn Sportowy Góry. Zdjęcia jej autorstwa można też oglądać na wielu wystawach w Polsce. Magda promuje również samotne chodzenie kobiet po górach - #samawgórach, inspirując kobiety do pokonywania lęków. Strona: https://www.magdalassota.com/.

Organizacja spotkań podróżniczych w ŻM - Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.

W cieniu Everestu - spotkanie i prezentacja podróżnicza w Rybniku / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również