Wiadomości z Rybnika

Urząd Miasta zaprasza na webinarium online o pustostanach

  • Dodano: 2021-04-14 07:00, aktualizacja: 2021-04-13 21:36

Urząd Miasta zaprasza do udziału w webinarium na temat zagospodarowania pustostanów, organizowanym w ramach projektu ALT/BAU już 19 kwietnia.

Temat Webinarium

"How To Reactivate Vacant Residential Buildings In Need Of Refurbishment” czyli "Jak przywrócić do życia niewykorzystane budynki mieszkalne wymagające remontu”.

Gdzie i kiedy?

Webinarium odbędzie się online na platformie Airmeet w dniu 19 kwietnia 2021 roku w godzinach 08:45 – 17:00. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Aby uczestniczyć w webinarium, należy się zarejestrować, korzystając z linku rejestracyjnego Registration Link.  Projekt spotkania można pobrać  przez Download the Agenda. Rejestracja i udział w webinarium są bezpłatne.

O czym będzie webinarium?

Pod dwóch latach intensywnej wymiany doświadczeń między 7 europejskimi miastami w ramach projektu ALB/BAU (projekt realizowany w ramach europejskiego programu URBACT, polegający na wykorzystaniu i dostosowaniu do lokalnych warunków dobrej praktyki niemieckiego miasta Chemnitz), opracowano odpowiedzi na wiele z tych pytań, które znalazły swoje zastosowanie w praktyce.

6 miast będących partnerami projektu: Seraing (Belgia), Vilafranca del Penedès (Hiszpania), Turyn (Włochy), Ryga (Łotwa), Konstanca (Rumunia) i oczywiście Rybnik chce podzielić się swoim doświadczeniem i efektami działań, których jednym z istotnych elementów było powołanie podmiotu, który ma stanowić swoiste centrum wymiany informacji na temat pustostanów i możliwości ich zagospodarowania.

- W wielu miastach Europy, w ich centrach i otaczających je dzielnicach, możemy spotkać niewykorzystane, często zabytkowe budynki mieszkalne. Niejednokrotnie są to budynki o dużej  wartości historycznej dla miasta i jego tożsamości, które warto zachować i przywrócić do życia – mówią Organizatorzy spotkania.

- Może i w Waszym mieście występuje podobny problem. Jak w takim razie miasto może wyjść naprzeciw temu wyzwaniu? Jak uregulować skomplikowaną strukturę własnościową? Jak znaleźć partnerów? Jak nawiązać kontakt z właścicielami? Jak znaleźć potencjalnych kupców lub inwestorów? Jak połączyć różne pomysły na mieszkalnictwo socjalne czy najem krótkoterminowy?

W trakcie spotkania 19 kwietnia zaprezentowane zostaną metody i rozwiązania opracowane w ramach projektu ALT/BAU a wiedza ta przekazana będzie innym miastom, osobom zawodowo zajmującym się tą tematyką i wszystkim zainteresowanym.

Przewodnik projektu ALT/BAU oraz Opracowanie Dobrych Praktyk do pobrania na stronie projektu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.