Wiadomości z Rybnika

Urząd Miasta zaprasza na webinarium online o pustostanach

  • Dodano: 2021-04-14 07:00, aktualizacja: 2021-04-13 21:36

Urząd Miasta zaprasza do udziału w webinarium na temat zagospodarowania pustostanów, organizowanym w ramach projektu ALT/BAU już 19 kwietnia.

Temat Webinarium

"How To Reactivate Vacant Residential Buildings In Need Of Refurbishment” czyli "Jak przywrócić do życia niewykorzystane budynki mieszkalne wymagające remontu”.

Gdzie i kiedy?

Webinarium odbędzie się online na platformie Airmeet w dniu 19 kwietnia 2021 roku w godzinach 08:45 – 17:00. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Aby uczestniczyć w webinarium, należy się zarejestrować, korzystając z linku rejestracyjnego Registration Link.  Projekt spotkania można pobrać  przez Download the Agenda. Rejestracja i udział w webinarium są bezpłatne.

O czym będzie webinarium?

Pod dwóch latach intensywnej wymiany doświadczeń między 7 europejskimi miastami w ramach projektu ALB/BAU (projekt realizowany w ramach europejskiego programu URBACT, polegający na wykorzystaniu i dostosowaniu do lokalnych warunków dobrej praktyki niemieckiego miasta Chemnitz), opracowano odpowiedzi na wiele z tych pytań, które znalazły swoje zastosowanie w praktyce.

6 miast będących partnerami projektu: Seraing (Belgia), Vilafranca del Penedès (Hiszpania), Turyn (Włochy), Ryga (Łotwa), Konstanca (Rumunia) i oczywiście Rybnik chce podzielić się swoim doświadczeniem i efektami działań, których jednym z istotnych elementów było powołanie podmiotu, który ma stanowić swoiste centrum wymiany informacji na temat pustostanów i możliwości ich zagospodarowania.

- W wielu miastach Europy, w ich centrach i otaczających je dzielnicach, możemy spotkać niewykorzystane, często zabytkowe budynki mieszkalne. Niejednokrotnie są to budynki o dużej  wartości historycznej dla miasta i jego tożsamości, które warto zachować i przywrócić do życia – mówią Organizatorzy spotkania.

- Może i w Waszym mieście występuje podobny problem. Jak w takim razie miasto może wyjść naprzeciw temu wyzwaniu? Jak uregulować skomplikowaną strukturę własnościową? Jak znaleźć partnerów? Jak nawiązać kontakt z właścicielami? Jak znaleźć potencjalnych kupców lub inwestorów? Jak połączyć różne pomysły na mieszkalnictwo socjalne czy najem krótkoterminowy?

W trakcie spotkania 19 kwietnia zaprezentowane zostaną metody i rozwiązania opracowane w ramach projektu ALT/BAU a wiedza ta przekazana będzie innym miastom, osobom zawodowo zajmującym się tą tematyką i wszystkim zainteresowanym.

Przewodnik projektu ALT/BAU oraz Opracowanie Dobrych Praktyk do pobrania na stronie projektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również