Wiadomości z Rybnika

UE sfinansuje rybnickie mieszkania dla uchodźców!

  • Dodano: 2023-03-01 07:00, aktualizacja: 2023-02-28 22:23

Rybnik pozyskał 3,9 mln zł z funduszy unijnych na remont 40 nieużytkowanych pustostanów na mieszkania o charakterze socjalnym. Mieszkania będą przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dofinansowanie pokryje 100% planowanych kosztów adaptacji mieszkań, co oznacza brak wkładu finansowego budżetu Miasta Rybnika.

Podstawowym celem projektu jest zwiększenie ilości dostępnych w Rybniku stosunkowo tanich w utrzymaniu mieszkań, które umożliwią lub ułatwią rozpoczęcie/rozwijanie procesu usamodzielniania ekonomicznego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania obywateli Ukrainy w Polsce.

Warunki inwestycji

Warto podkreślić, że wszystkie objęte projektem, wyremontowane mieszkania, kiedy przestana pełnić funkcję tymczasowego zakwaterowania obywateli Ukrainy, będą przeznaczone na mieszkania o najmie socjalnym dla mieszkańców Rybnika. Wszystkie mieszkania zostaną wyremontowane w 2023 r. przez firmy wybrane w przetargu nieograniczonym organizowanym przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Dofinansowanie jest wynikiem rozstrzygnięcia przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jednego z ostatnich konkursów w ramach kończącej się w 2023 r. perspektywy finansowej RPO WSL 2014-2020.

Warunki ogłoszonego konkursu kwalifikowały tylko mieszkania dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Aktualnie nie ma konkursu, w którym Miasto Rybnik mogłoby ubiegać się o dofinansowanie remontu mieszkań na potrzeby rybniczanek i rybniczan. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Arek

    Jakie unijne pieniądze to są nasze pieniądze. Gdzie unia zarobiła te pieniądze? Czemu dla Naszych mieszkań brak.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również