Wiadomości z Rybnika

TS ROW Rybnik nominowany do "Marka-Śląskie"

  • Dodano: 2020-07-07 09:30, aktualizacja: 2020-07-07 13:48

Miasto Rybnik zgłosiło klub TS ROW Rybnik do nagrody "Marka-Śląskie". Przypomnijmy, że rybnickie piłkarki wywalczyły niedawno awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Konkurs ma na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji, samorządów czy przedsięwzięć, które swój sukces osiągnęły nie tylko dzięki dobrej koniunkturze i ciężkiej pracy, ale także w oparciu o wyrafinowany marketing i planowane budowanie marki. Nagroda „Marka - Śląskie" jest podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i ma charakter honorowy.

Chcemy m.in. w ten sposób docenić sukces, którego autorem jest TS ROW. Awans do ekstraligi, w tak krótkim czasie od chwili rozpoczęcia działalności, jest godny podziwu. Trzeba też pamiętać o tym, że rybnickie piłkarki mają już na koncie tytuł mistrzyń Polski w futsalu. Co ważne, w klubie trenuje obecnie 140 piłkarek i zdecydowana większość to zawodniczki z naszego regionu – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

TS ROW Rybnik rozpoczął działalność w 2015 roku, jako absolutny nowicjusz, na terenie, na którym nie było tradycji w piłce nożnej kobiet. W przeciągu pięciu lat znalazł się wśród 12 najlepszych klubów w Polsce, budując swój kapitał na zawodniczkach z regionu śląskiego.

TS ROW znalazł się także wśród klubów nagrodzonych za szkolenie reprezentantek Polski. Sezon 2019/2020 był premierowym, w którym obowiązywał program dofinansowania klubów kobiecych (przez PZPN) za udział zawodniczek w zgrupowaniach kadry.

TS ROW został sklasyfikowany na 19. miejscu w skali kraju

Działania TS ROW Rybnik wpisują się w realizację planu wspierania rybnickiego sportu, funkcjonującego w Rybniku, a którego głównymi założeniami są: wspieranie sportu dzieci i młodzieży, zwiększanie liczby dzieci uprawiających sport, promocja klubów sportowych i mecenasów sportu, udział klubów, wspieranych przez Miasto Rybnik, w rozgrywkach centralnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.