Wiadomości z Rybnika

Szkolenie SP36 z Rybnika na Krecie

  • Dodano: 2022-06-03 07:45, aktualizacja: 2022-06-03 08:00

Nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Rybniku na szkoleniu Erasmusa w Grecji na Krecie w Heraklionie.

Oprócz nich byli jeszcze uczestnicy z Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Litwy, Finlandii, Chorwacji, Rumunii oraz francuskiej wyspy Reunion.

W ramach projektu Erasmus+ "W zdrowym ciele zdrowy duch" (In a healthy body, healthy mind) o nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000019353, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu nauczyciele polskiej szkoły: Zenona Suwałek, Marzena Kuś, Żaneta Rarot-Szweda oraz Martyna Zimny uczestniczą w szkoleniu „Inclusive education trought art.”. 

Włączenie społeczne poprzez sztukę

W pierwszych dniach szkolenia uczestnicy warsztatów zapoznali się z systemem szkolnictwa na Krecie, zaprezentowali swoje szkoły, poznali innych uczestników kursu oraz zwiedzili historyczne centrum Heraklionu.

Podczas wizyty studyjnej nauczyciele z SP36 odwiedzili jedną z publicznych szkół podstawowych w Heraklionie. Pedagodzy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych, podczas których pozytywnie zaskoczyła ich otwartość dzieci i łatwość komunikacji w języku angielskim.

Nauczyciele doświadczyli na sobie jak pozytywnie artyzm wpływa na integrację zespołu, pokonywanie barier i swoich ograniczeń. Artystyczne podejście warto również wykorzystać w przedmiotach ścisłych. Siedmiodniowy kurs zwieńczyło uroczyste wręczenie certyfikatów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również