Wiadomości z Rybnika

Szkolenie SP36 z Rybnika na Krecie

  • Dodano: 2022-06-03 07:45, aktualizacja: 2022-06-03 08:00

Nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Rybniku na szkoleniu Erasmusa w Grecji na Krecie w Heraklionie.

Oprócz nich byli jeszcze uczestnicy z Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Litwy, Finlandii, Chorwacji, Rumunii oraz francuskiej wyspy Reunion.

W ramach projektu Erasmus+ "W zdrowym ciele zdrowy duch" (In a healthy body, healthy mind) o nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000019353, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu nauczyciele polskiej szkoły: Zenona Suwałek, Marzena Kuś, Żaneta Rarot-Szweda oraz Martyna Zimny uczestniczą w szkoleniu „Inclusive education trought art.”. 

Włączenie społeczne poprzez sztukę

W pierwszych dniach szkolenia uczestnicy warsztatów zapoznali się z systemem szkolnictwa na Krecie, zaprezentowali swoje szkoły, poznali innych uczestników kursu oraz zwiedzili historyczne centrum Heraklionu.

Podczas wizyty studyjnej nauczyciele z SP36 odwiedzili jedną z publicznych szkół podstawowych w Heraklionie. Pedagodzy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych, podczas których pozytywnie zaskoczyła ich otwartość dzieci i łatwość komunikacji w języku angielskim.

Nauczyciele doświadczyli na sobie jak pozytywnie artyzm wpływa na integrację zespołu, pokonywanie barier i swoich ograniczeń. Artystyczne podejście warto również wykorzystać w przedmiotach ścisłych. Siedmiodniowy kurs zwieńczyło uroczyste wręczenie certyfikatów.

Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również