Wiadomości z Rybnika

Święto Policji w rybnickim garnizonie. Mianowano funkcjonariuszy na wyższe stanowiska

  • Dodano: 2023-07-14 13:15

W Domu Kultury w Niedobczycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. To czas awansów, nominacji, wyróżnień oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji.

Uroczyste spotkanie w Domu Kultury w Niedobczycach

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku inspektora Rafała Głucha wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W czwartek 13 lipca, w Domu Kultury w Niedobczycach odbyła się uroczysta zbiórka rybnickich policjantów z okazji Święta Policji. Najważniejsze dla mundurowych wydarzenie w roku rozpoczęło się punktualnie o godzinie 13.00. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorowi Markowi Nowakowskiemu przez dowódcę uroczystości komisarza Tomasza Długiego. Następnie gospodarz uroczystości, Komendant Miejski Policji w Rybniku - inspektor Rafał Głuch przywitał zaproszonych gości, wśród których byli: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Paweł Jabłoński, przedstawiciele Posłów, Senatorów oraz Europosłów.

Kto pojawił się na uroczystości?

Następnie inspektor Rafał Głuch powitał przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu z Prezydentem Miasta Rybnika Piotrem Kuczerą na czele, Wicestarostę Powiatu Rybnickiego – Marka Profaskę, Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika – Wojciecha Kiljańczyka, Pana Cezarego Rajcę – reprezentującego Przewodniczącego Rady Powiatu Rybnickiego, Przedstawiciela Burmistrza Miasta i Gminy Czerwionka – Leszczyny oraz Wójtów Gmin Powiatu Rybnickiego: Świerklany, Lyski, Gaszowice, Jejkowice. Następnie szef rybnickich policjantów przywitał: pełniącą obowiązki Prezes Sądu Okręgowego w Rybniku – Panią Ewę Janik, Zastępcę Prokuratora Okręgowego – Krzysztofa Skibę, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach – pułkownika Macieja Koniora, Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Rybniku – Andrzeja Makówkę oraz Prokuratora Rejonowego w Rybniku – Tadeusza Żymełkę.

Ponadto, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele: służb mundurowych, Związków Zawodowych działających w Policji, Związków Pracowników Cywilnych, świata nauki, ochrony zdrowia, gospodarki, duchowieństwa oraz wszystkich organizacji i stowarzyszeń współpracujących z Policją. W akademii uczestniczyli także byli komendanci rybnickiej komendy oraz jednostek ościennych. Na sali nie zabrakło także bliskich mianowanych policjantów.

Po czym gospodarz uroczystości, Komendant Miejski Policji w Rybniku inspektor Rafał Głuch złożył serdeczne życzenia policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za współpracę oraz instytucjom wspierającym pracę naszych policjantów.

Wyróżnienia dla policjantów i pracowników Policji

Następnie odbyła się część okolicznościowa, podczas której odczytano wyciągi z rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerskim, aspiranckim, podoficerskim i posterunkowych. W tym roku 112 policjantów naszej komendy otrzymało takie nominacje. Ponadto najbardziej wyróżniający się w służbie policjanci z komendy oraz komisariatów Policji otrzymali nagrody od włodarzy miasta i powiatu rybnickiego.

Do życzeń oraz podziękowań dołączył się także: Minister Paweł Jabłoński – podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Pułkownik Maciej Konior, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Katowicach, który odczytał list gratulacyjny w imieniu Pan Michała Wosia – Wiceministra Sprawiedliwości, który z uwagi na ważne obowiązki służbowe nie mógł zaszczycić swoją obecnością oraz Prezydent Miasta Rybnika - Pan Piotr Kuczera.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, który wyraził zadowolenie z wyników, jakie osiągają mundurowi z powiatu rybnickiego. Komendant zwrócił się do członków rodzin policjantów i podziękował za wyrozumiałość wobec specyfiki służby w formacji. Awansowanym funkcjonariuszom życzył pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Święto Policji w rybnickim garnizonie. Mianowano funkcjonariuszy na wyższe stanowiska / fot. KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również