Wiadomości z Rybnika

Spotkania autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek

  • Dodano: 2022-05-06 14:00

W ramach Tygodnia Bibliotek, na który do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza się od 9 do 13 maja, przygotowano spotkania autorskie z Michałem Szulimem  i Barbarą Salamon-Szympruch.

Tydzień Bibliotek – Michał Szulim

Mur z zasiekami, biblijne miejsca i cudowna Petra

W ramach Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku przyświeca hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, zapraszamy na spotkanie z Michałem Szulimem - podróżnikiem, dziennikarzem Radia Dla Ciebie i autorem bestsellerowej książki „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże”, który opowie o swoich wyprawach do Izraela i Jordanii.

Spotkanie odbędzie się 10 maja, o godz. 18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Szafranka 7 w Rybniku.

„Izrael i Jordania, czyli mur z zasiekami, biblijne miejsca i cudowna Petra" – to tytuł spotkania podróżniczego z Michałem Szulimem, podczas którego przeniesiemy się na Bliski Wschód. Przyjrzymy się miejscom biblijnym, zajrzymy za wysokie mury Jerozolimy i... poznamy tajemnicze zwyczaje ortodoksyjnych Żydów. Zobaczymy też legendarną jordańską Petrę, która uznana jest za jeden z nowych cudów świata. Dowiemy się też o zwyczajach i religii Arabów i Beduinów, o tym, co jada się w Izraelu i Jordanii i dlaczego w Morzu Martwym trudno jest utonąć.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki autora w promocyjnej cenie.

O autorze

Michał Szulim jest nie tylko podróżnikiem i dziennikarzem Radia Dla Ciebie, ale też współpracownikiem pisma podróżniczego „All Inclusive" i twórcą popularnego bloga MiejsceZaMiejscem.pl. W 2017 roku wydał książkę „Miejsce za miejscem - podróże małe i duże", która okazała się bestsellerem. Jej kontynuacja, wydana dwa lata później, spotkała się z równie ciepłym przyjęciem czytelników. Fanom muzyki Michał Szulim znany jest jako wokalista zespołu Plateau, z którym nagrał 6 płyt i zagrał blisko 800 koncertów.
Uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać z bibliotecznej amnestii. 
Szczegóły: https://www.biblioteka.rybnik.pl/tydzien-bibliotek-amnestia-dla-zapominalskich

Tydzień Bibliotek – "Biblioteka – świat w jednym miejscu"

Śląsk z perspektywy dwóch kółek

W ramach Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku przyświeca hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, zapraszamy na spotkanie z Barbarą Salamon-Szympruch, autorką bloga Podróże Hani i rodzinnych przewodników po Śląsku. Rybniczanka opowie o zwiedzaniu regionu na dwóch kółkach. Zaprezentuje też swój najnowszy, wydany na początku maja przewodnik „Rowerowe Śląskie”.  

Spotkanie odbędzie się 12 maja, o godz. 18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Szafranka 7 w Rybniku.

„Rowerowe Śląskie, czyli poznajemy atrakcje okolicy z perspektywy dwóch kółek” – to tytuł spotkania, podczas którego Barbara Salamon-Szympruch opowie o Śląsku - pełnym nie tylko różnorodnych atrakcji, ale też rowerowych tras. A gdyby tak połączyć rodzinne zwiedzanie i jeżdżenie na rowerze? Okazuje się, że jest to świetny pomysł nie tylko na pierwsze rodzinne wycieczki na dwóch kółkach. Barbara Salamon-Szympruch opowie o trasach, na których nie tylko pojeździmy, ale też sporo zobaczymy:  - Jedne z nich są tak krótkie, że rodzic może je przejść pieszo, towarzysząc maluchowi na biegaczu czy dziecku, które dopiero uczy się jeździć. Inne wymagają całkiem niezłej kondycji i determinacji do przejechania nawet kilkudziesięciu kilometrów. Łączy je jedno -  są arcyciekawe dla wszystkich. Bo w rodzinnych wycieczkach, nie tylko tych rowerowych, najważniejszy jest wspólnie spędzony czas! Jeśli przy okazji jest możliwość spędzenia kilku godzin w plenerze, tym lepiej dla wszystkich – mówi.

O autorce

Barbara Salamon-Szympruch – rybniczanka, autorka bloga Podróże Hani, obecnie wraz z mężem podróżuje już z trójką dzieci. Od lat przekonana, że najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu są podróże, zarówno te dalekie, jak i bliskie. Z zamiłowania do odkrywania atrakcji okolicy napisała przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie", a efektem odbytych kilka lat temu wycieczek rowerowych jest jej najnowszy przewodnik „Rowerowe Śląskie".

Przewodnik „Rowerowe Śląskie” będzie można zakupić po spotkaniu.
Uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać z bibliotecznej amnestii. 
Szczegóły: https://www.biblioteka.rybnik.pl/tydzien-bibliotek-amnestia-dla-zapominalskich

Spotkania autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek / fot. PiMBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również