Wiadomości z Rybnika

Sardynia na pożegnanie wakacji w Rybniku - Podróże w nieznane w Żółtym Młynku 1 września

  • Dodano: 2020-09-01 06:30, aktualizacja: 2020-08-31 21:00

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do Klubokawiarni Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2) na Podróże w nieznane w Żółtym Młynku.

1 września (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00 Alicja Stolarczyk zaprasza na prezentację pt. "Sardynia - moja miłość".

Wstęp wolny, ale z uwagi na zalecenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosi się dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa), mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać tzw. dystansu.

Na której europejskiej wyspie znajdziecie "karaibskie" plaże? Dlaczego Sardyńczycy są długowieczni? Czy wyspę odwiedzali kosmici i gdzie znajdziesz tam moc? Ile dni w roku świeci tam słońce? Dlaczego Sardynia to raj i dla leniuchów i dla osób aktywnych fizycznie? Jak się dostać na Sardynię i ile kosztują tam wakacje? Jak wygląda życie blogera podróżniczego? O tym wszystkim opowie głosem, zdjęciami i filmami Alicja, od 10 lat zakochana bez pamięci w Sardynii. Jest blogerką, podróżniczką, autorką tekstów o wyspie oraz szczegółowych przewodników po niej ("Sardynia Wschodnia", "Sardynia Południowa", "Sardynia Północno-Wschodnia", "Sardynia Północno-Zachodnia"). Sardynia odmieniła jej życie, może ten sardyński wieczór odmieni Wasze następne wakacje? Alicja była na Sardynii także tego lata, opowie więc także o tym, jak wygląda Sardynia w ten dziwny, postpandemiczny czas. 

Film: Rejs z Hanibalem Porto Pino - Alicja na Sardynii


Inne filmy z Sardynii na: https://www.sardynia-wakacje.com/wideoblog.

Spędzając wakacje na Sardynii macie dużą okazję natknąć się na jedną z bardzo wielu "Fest" i "Sagr". Są to organizowane cyklicznie imprezy religijno-kulturalno-folklorystyczno-kulinarno-muzyczne. Każde szanujące się miasteczko i każda wioska co najmniej 1-2 razy w roku (a niektóre kilkanaście!) urządza sobie z różnych okazji takie, zwykle weekendowe święto. Festy i sagry są organizowane przez cały rok, bardzo ciekawe są te w czasie karnawału i Wielkanocy - to świetny powód żeby wybrać się na Sardynię poza sezonem.

Alicja Stolarczyk, lat 46, mieszka w Rudzie Śląskiej, była 17 lat nauczycielką, obecnie podróżuje i prowadzi blog "Polskie Wakacje na Sardynii" (kompendium praktycznych i szczegółowych informacji o różnych zakątkach Sardynii), oraz kanał na YouTube, pisze autorskie przewodniki, doradza przy organizowaniu wyjazdów na wyspę na własną rękę. Współorganizuje też wyprawy tematyczne na Sardynię. Ma wiele pasji - indianistyka, joga, rękodzieło, biżuteria artystyczna, Italia i język włoski.

Sardynia na pożegnanie wakacji w Rybniku - Podróże w nieznane w Żółtym Młynku 1 września

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również