Wiadomości z Rybnika

Rybnik włącza się w Europejski Tydzień Mobilności

  • Dodano: 2023-09-18 10:45

Rybnik kolejny raz włącza się w Europejski Tydzień Mobilności. To szczególna okazja do promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu.

Europejski Tydzień Mobilności w Rybniku

Kampania, będąca kontynuacją wcześniejszej akcji pod nazwą Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, corocznie odbywa się od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcanie mieszkańców miast do wyboru ekologicznych sposobów przemieszczania się: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej.

Założenia te doskonale wpisują się w politykę transportową Rybnika, który stawia na zrównoważoną mobilność miejską. Wyrazem tego jest m.in. rozwój infrastruktury rowerowej i pieszej oraz zmieniające oblicze transportu zbiorowego inwestycje w nowoczesne rozwiązania, poprawiając jakość usług.

Miasto Rybnik sukcesywnie dąży do poprawy jakości usług w ramach transportu zbiorowego – na ulicach jeżdżą elektryczne, gazowe i hybrydowe autobusy, a za niedługo do obsługi linii włączone zostaną autobusy wodorowe. Sukcesywnie wymieniane są wiaty przystankowe, modernizowane są systemy: biletowy oraz informacji. Mamy najtańsze w regionie bilety, bo miesięczny kosztuje 84 zł, a za 1 zł można przejechać aż 3 przystanki! – mówi Łukasz Kosobucki, Prezes Zarządu Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o.

Atrakcje i darmowe przejazdy dla właścicieli samochodów

Aby jeszcze bardziej przekonać rybniczan do tego, że korzystanie z komunikacji publicznej jest doskonałym sposobem na przemieszczanie się po mieście, spółka Komunikacja Miejska Rybnik w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przygotowała specjalne atrakcje i przypomina o tradycyjnych już akcjach:

Każdego dnia – od poniedziałku 18 września do piątku 22 września, pierwszych 10 osób, które zakupią bilet w punkcie na placu Wolności otrzyma podarunek, w którym oprócz naszej „tasi” znajdzie się kubek, kubek termiczny lub termos z naszym logo – kto pierwszy ten lepszy! – informuje Łukasz Kosobucki.

Spółka Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o. przypomina też o przypadającym 22 września Dniu bez samochodu:

Zgodnie z regulaminem przewozu właściciele samochodów w tym dniu mogą podróżować rybnickimi autobusami bezpłatnie – na podstawie dowodu rejestracyjnego tego samochodu oraz dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości zawierającego zdjęcie – dodaje Łukasz Kosobucki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również