Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Weź udział w tworzeniu Planu Mobilności dla Subregionu

  • Dodano: 2023-04-20 06:30, aktualizacja: 2023-04-19 22:07

Już w najbliższy poniedziałek każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w warsztatach, których celem jest wypracowanie wkładu do Planu Zrównoważonej Mobilności dla Subregionu Zachodniego.

Już od ponad miesiąca trwają prace analityczne, które są wykonywane przez firmę Via Vistula, obecnie prace wkraczają w kolejny etap. Dokument będzie obszerny i udzieli odpowiedzi na pytanie dotyczące priorytetów zrównoważonej mobilności oraz roli, jakie poszczególne formy transportu powinny odgrywać w obsłudze miasta. Skala dokumentu - cały subregion, od Czerwionki po Godów i Jastrzębie-Zdrój, od Pietrowic Wielkich po Żory, jest ogromnym wyzwaniem.

W ramach prac nad dokumentem odbędzie się seria warsztatów z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych - będą one przeprowadzane we wszystkich miastach na prawach powiatu (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój i Żory), a także dodatkowo dla każdego powiatu ziemskiego (rybnicki, raciborski i wodzisławski).

Warsztaty w Rybniku

Już w najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia, o 16:00, zaprasza się do gościnnych wnętrz Zabytkowej Kopalni Ignacy (Rybnik-Niewiadom, ul. Ignacego Mościckiego 3, dojazd autobusami linii 1, 4, 9, 23 i 24 do przystanku Rybnik Niewiadom Sportowa). To właśnie tam będzie można "rozebrać na czynniki piesze" mobilność aktywną, transport zbiorowy czy logistykę miejską.

Z przyczyn organizacyjnych zachęca się do przesyłania zgłoszeń udziału na adres: doradca@um.rybnik.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również