Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Nowy prezes PWiK i nowy dyrektor RSK!

  • Dodano: 2023-09-20 10:15

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku powołała Prezesa Zarządu Spółki. Został nim Przemysław Grycman, dotychczasowy dyrektor Rybnickich Służ Komunalnych.

Zmiany kadrowe w PWiK oraz RSK

Procedura powoływania na stanowisko Prezesa Zarządu zakończyła się 14 września, a nowy prezes objął stanowisko z dniem 19 września br.

Przemysław Grycman kierował Rybnickimi Służbami Komunalnymi przez ponad 13 lat, a w samej jednostce był zatrudniony od 2000 roku. Swoją karierę zaczynał jako referent, a następnie obejmował stanowiska mistrza, starszego mistrza, zastępcy kierownika działu utrzymania dróg, p.o. kierownika działu utrzymania dróg, kierownika działu utrzymania dróg i w końcu dyrektora. Grycman ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na kierunku budownictwo o specjalności inżynieria miejska oraz technologiczno-inżynierska. Ukończył też studia podyplomowe MBA.

W związku z objęciem nowej funkcji przez Przemysława Grycmana Prezydent Miasta Rybnika – na podstawie art. 21. Ustawy o pracownikach samorządowych – powierzył na 3 miesiące wykonywanie pracy na stanowisko Dyrektora Rybnickich Służb Komunalnych Łukaszowi Karbowińskiemu, który w RSK pracuje od 2011 roku.Karbowiński rozpoczął pracę w RSK jako kierowca pojazdu ciężarowego, uczestnicząc m.in. w akcji zima. Następnie pełnił funkcję mistrza działu zajmującego się oznakowaniem drogowym. Kolejnym stanowiskiem było pełnienie roli zastępcy kierownika działu ds. utrzymania dróg. Jego obszarem odpowiedzialności stały się również kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w RSK. Jednocześnie w ramach swoich obowiązków, od 2019 roku, pełni rolę koordynatora rowerowego (oficera rowerowego) Miasta Rybnik.

Łukasz Karbowiński to absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Posiada tytuł inżyniera bezpieczeństwa i higieny pracy oraz tytuł magistra zarządzania. Jest również autorem publikacji naukowych i opracowań strategicznych związanych z mobilnością miejską. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu planowania przestrzennego, systemów komunikacyjnych i infrastruktury technicznej. Występuje też jako prelegent na konferencjach i wydarzeniach związanych z mobilnością miejską, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również