Wiadomości z Rybnika

Rybnik: najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali

  • Dodano: 2019-05-30 10:30

Kryminalni z Boguszowic zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli gazowych i butli z gazem technicznym na terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku.

Zatrzymani to mieszkańcy Rybnika w wieku od 26 do 28 lat

Jak się okazało rybniczanie najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali swój łup. Dwóch z zatrzymanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Grozi im nawet do 7,5 lat więzienia.

W wyniku czynności operacyjnych kryminalni z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli z gazem oraz gazem technicznym na terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku. Schemat działania sprawców był za każdym razem taki sam. Mężczyźni podjeżdżali samochodem na stację pod pretekstem tankowania gazu do samochodu. Jeden z nich wysiadał na parkingu tuż przed stacją. Następnie 26-latek ze swoim kompanem zagadywali pracownika stacji, aby odwrócić jego uwagę. W tym samym czasie 23-latek, który wcześniej wysiadł z samochodu przeskakiwał przez płot, kradł butle z terenu stacji i przerzucał je przez ogrodzenie.

Ponieważ stacja zajmuje się również skupem, swój łup mężczyźni następnie sprzedawali na tejże stacji, ale również i w lombardzie. Ponadto podczas jednej ze „swoich akcji” mieszkańcy Rybnika skradli pieniądze z kasetki, a innym znów razem próbowali ukraść całą kasetkę.

Dwóch z zatrzymanych 26-latków złamało również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, też że popełnili przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za co grozi im teraz surowsza kara.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również