Wiadomości z Rybnika

Rybnik: najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali

  • Dodano: 2019-05-30 10:30

Kryminalni z Boguszowic zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli gazowych i butli z gazem technicznym na terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku.

Zatrzymani to mieszkańcy Rybnika w wieku od 26 do 28 lat

Jak się okazało rybniczanie najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali swój łup. Dwóch z zatrzymanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Grozi im nawet do 7,5 lat więzienia.

W wyniku czynności operacyjnych kryminalni z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli z gazem oraz gazem technicznym na terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku. Schemat działania sprawców był za każdym razem taki sam. Mężczyźni podjeżdżali samochodem na stację pod pretekstem tankowania gazu do samochodu. Jeden z nich wysiadał na parkingu tuż przed stacją. Następnie 26-latek ze swoim kompanem zagadywali pracownika stacji, aby odwrócić jego uwagę. W tym samym czasie 23-latek, który wcześniej wysiadł z samochodu przeskakiwał przez płot, kradł butle z terenu stacji i przerzucał je przez ogrodzenie.

Ponieważ stacja zajmuje się również skupem, swój łup mężczyźni następnie sprzedawali na tejże stacji, ale również i w lombardzie. Ponadto podczas jednej ze „swoich akcji” mieszkańcy Rybnika skradli pieniądze z kasetki, a innym znów razem próbowali ukraść całą kasetkę.

Dwóch z zatrzymanych 26-latków złamało również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, też że popełnili przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za co grozi im teraz surowsza kara.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.