Wiadomości z Rybnika

Rybnik bierze udział w projekcie #RazemPrzeciwDepresji!

  • Dodano: 2023-11-15 10:00

Miasto Rybnik dołączyło do projektu Razem przeciw depresji – wraz z Radiem Eska pomaga i wspiera dzieci i młodzież, przeciwdziałając depresji.

Rybnik staje naprzeciw depresji

Przedsięwzięcie to kolejny krok w kierunku starań Miasta Rybnika o dobrostan młodych ludzi, profilaktykę antydepresyjną oraz rozwiązania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W kampanię angażuje się także Młodzieżowa Rada Miasta, której członkowie, dzięki zrozumieniu problemów rówieśników, skutecznie realizują inicjatywy odpowiadające na ich rzeczywiste potrzeby.

Współpraca w ramach kampanii Razem przeciw depresji otwiera szerokie możliwości dotarcia z ważnym przekazem do młodych ludzi zmagających się z trudnościami zdrowia psychicznego, sygnalizuje o ważnych symptomach, które nie powinny być ignorowane oraz wskazuje możliwe rozwiązania.

Platforma wykorzystuje różne formy docierania do potencjalnych zainteresowanych. To m.in. nagłośnienie tematu przez rozpoznawalnych i zaangażowanych dziennikarzy – ambasadorów akcji. To także baza wiedzy prowadząca do różnych artykułów, podcastów, a także interaktywny film, w którym – podczas oglądania – podejmujemy decyzje, od których zależy, jak potoczy się scenariusz. Film, którego fabuła oscyluje wokół nastolatki Alicji, która mierzy się z różnymi problemami, ma pobudzać wyobraźnię, sprowokować do rozmowy, nauczyć słuchania. Mamy nadzieję, że tak podane treści sprzyjać będą upowszechnianiu wiedzy nt. profilaktyki depresji – wyjaśnia Katarzyna Korba, Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia jest wskazanie kontaktów do miejsc, w których można znaleźć pomoc. Są to instytucje udzielające wsparcia dzieciom i rodzinie, oferujące wsparcia w sytuacji szeroko rozumianych kryzysów. Więcej na stronie kampanii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również