Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Bezpłatne warsztaty dla pań z fizjoterapeutą na Dzień Kobiet

  • Dodano: 2023-03-08 06:30, aktualizacja: 2023-03-07 21:58

8 marca, w godz. od 17:00 do 18.30, w Centrum Rehabilitacji Puls-Med w Rybniku odbędą się bezpłatne warsztaty z fizjoterapeutą. Tematem spotkania będą techniki i ćwiczenia mięśni głębokich. Konieczne wcześniejsze zapisy. 

Zdąż z zapisem na warsztaty!

Mięśnie głębokie są jednymi z ważniejszych w naszym organizmie, a mimo to często o nich zapominamy, nawet jeśli jesteśmy osobami na co dzień aktywnymi sportowo. Stąd też tak wiele osób, a zwłaszcza kobiet, ma dolegliwości z nimi związane. Na ich fatalny stan mają wpływ siedzący tryb życia, nadwaga, nieprawidłowy tor oddechowy, ale też ciąża i poród, jak też dolegliwości układu trawiennego.

– Dlatego najwyższa pora, by kobiety w dniu swojego święta zatroszczyły się o siebie, o swoje zdrowie. Przygotowaliśmy specjalną ofertę - bezpłatne warsztaty z fizjoterapeutą w Dniu Kobiet. Podczas spotkania nasz  ekspert wyjaśni o jakie mięśnie powinnyśmy szczególnie dbać i dlaczego, jakie są objawy ich fatalnego stanu mięśni głębokich, pokaże ćwiczenia, które warto wykonywać w domu. Podczas półtoragodzinnego spotkania każda z uczestniczek otrzyma informacje, co robić, by czuć się lepiej i komfortowo w swoim ciele – zachęca Dagmara Szudrowicz, fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med Blisko Ciebie. 

Wzmocnienie mięśni głębokich to same korzyści dla naszego organizmu. Ich dobra kondycja pomaga m.in.  w przeciwdziałaniu nietrzymaniu moczu, w zmniejszeniu rozejścia mięśnia prostego brzucha, w ochronie narządów wewnętrznych, a także  zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa lędźwiowego. 

Warsztat to nie tylko praktyczna wiedza i ćwiczenia, ale także relaks, gdyż na zakończenie spotkania organizatorzy zaplanowali koncert gongów i mis tybetańskich.

Wstęp na warsztat jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali konieczne są wcześniejsze zapisy telefoniczne pod nr 785 565 552.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również